Obecny tydzień jest niezwykle pracowity dla ekip Europejskiej Serii Le Mans. Po testach, Inter Europol i jej konkurencja wznawiają regularną rywalizację.

Pod kątem wyników, odbywające się w tym tygodniu testy pod Barceloną nie należały do sukcesów Inter Europol Competition. Załoga znanego z tegorocznych startów prototypu LMP2 widywana była raczej w dolnej części tabeli, a i koledzy z LMP3 nie osiągali wiele lepszych rezultatów w swojej klasie.

Z drugiej strony, na testy nie należało jednak patrzeć jako w pełni realne wyniki. Niektóre ekipy testowały tam swoje rozwiązania na resztę sezonu, wcześniej budując samochód pod start w prestiżowym 24h Le Mans, inne sprawdzały natomiast nietypowe ustawienia, które w kolejnych czterech wyścigach mogłyby jeszcze zmienić ich pozycję w rywalizacji.

Ponadto wiele tu do powiedzenia ma różnica w poziomie kierowców. Nikogo nie dziwił na przykład najszybszy czas Nicolasa Lapierre w sesji przedpołudniowej, jednak jego koledzy z załogi Cool Racing #37 nie należeli już do czołówki.

Dobry poziom prezentowali jednak liderzy czołowej kategorii LMP2, zarówno G-Drive, jak i IDEC #28 i DragonSpeed. W swojej klasie szybko jeździli także kierowcy lidera LMP3, #11 od Eurointernational, a w GTE dobrze spisywali się ci od Dempsey Proton. Realny poziom poznamy jednak w sobotę, gdy w Barcelonie odbędzie się już regularny wyścig.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race