Scuderia Cameron Glickenhaus poinformowała, że wyścig 24h Nürburgring będzie ostatnim startem pojazdu 003C. Warsztat potwierdził także prace nad swoim pojazdem klasy Hypercar.

Wyścigowy SCG 003C jest jednym z najbardziej znanych pojazdów startujących w wyścigach na Północnej Pętli toru Nürburgring. Obecny tam od czterech lat, w roku 2017 uzyskał nawet generalne pole position w wyścigu 24h, przez cały okres startując  w klasie nietypowych pojazdów SP-X.

Tuż przed kolejnym wyścigiem 24h ekipa Jamesa Glickenhausa poinformowała jednak, że dla tego modelu będzie to ostatni występ na torze. Powodem jest chęć skupienia się na nowym pojeździe oznaczonym jako 004C, który w roku 2020 ma zastąpić obecną wyścigówkę, a także pojawić się w wersji drogowej.

W przeciwieństwie do obecnego modelu, następca ma być zbudowany w oparciu o regulamin techniczny nowopowstałej klasy GT2, z opcją przygotowania wersji także do startów w klasie GT3. Obie wersje mają być w praktyce rozwinięciem jednego pojazdu i możliwe do przekształcenia jedynie przez wymianę silnika i modyfikację karoserii.

Przy okazji Glickenhaus ujawnił też swoje plany dotyczące klasy Hypercar. Projekt wstępnie opisany jako 007 ma być rozwinięciem pojazdów 003 i 004, tworzonym równolegle do nowego 004C. Auto ma być więc gotowe już na sezon 2020/21, pierwszy, w którym nowe pojazdy mają stanąć do rywalizacji

Źródło: glickenhausracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race