Tarquini i Michelisz w Hyundaiu

Zespół BRC Racing wystawi dwa samochody Hyundai i30 N TCR w pierwszym sezonie Pucharu Świata Samochodów Turystycznych. Kierowcami ekipy będą Norbert Michelisz oraz były mistrz świata Gabriele Tarquini.

Tarquini był jednym z kierowców testowych nowego modelu, który uczestniczył w sześciu wybranych wyścigach sezonu 2017 i zdążył już w tym czasie odnieść dwa zwycięstwa.

„Prowadziłem program testów dla tego modelu, dlatego znam go bardzo dobrze” – powiedział Włoch. „Nadchodzący sezon będzie wspaniałą okazją, aby wykorzystać doświadczenie moje i zespołu w celu walki na czele nowych mistrzostw. Znów będę ścigać się w pełnym sezonie, w bardzo konkurencyjnej serii”.

Podobnie jak Tarquini, Michelisz przeszedł do Hyundaia po zakończeniu współpracy z Hondą: „Czuję się tak samo jak na początku mojej kariery. Będę pracować z nowym zespołem i nowym samochodem w nowych mistrzostwach. To dla mnie nowe wyzwanie, a jednocześnie ogromna motywacja. Nie mogę doczekać się ponownej współpracy z Gabriele i liczę na to, że wiele się od niego nauczę. W ubiegłym roku ten zespół i samochód stanowili najlepszy pakiet, więc na pewno możemy walczyć o zwycięstwa oraz tytuł”.

Boutsen Ginion wystawi dwie Hondy

Belgijski zespół Boutsen Ginion Racing ogłosił, że wystawi w tegorocznym pucharze dwie Hondy Civic najnowszej generacji FK8. Skład kierowców nie jest jeszcze znany.

„To dla mojego zespołu ogromne i nowe wyzwanie” – powiedział menedżer ekipy Olivier Laine. „Cieszę się, że rozpoczynamy nową przygodę w WTCR. Po dwóch latach sukcesów, kontynuowanie współpracy z Hondą miało dla nas sens. Nie mogę doczekać się pierwszych testów nowego modelu”.

Prowizoryczna lista zgłoszeń WTCR 2018

Kierowca Zespół Samochód
    Boutsen Ginion Racing Honda Civic FK8 Type R TCR
    Boutsen Ginion Racing Honda Civic FK8 Type R TCR
Gabriele Tarquini BRC Racing Team Hyundai i30 N TCR
Norbert Michelisz BRC Racing Team Hyundai i30 N TCR
Denis Dupont Comtoyou Racing Audi RS 3 LMS TCR
Aurélien Panis Comtoyou Racing Audi RS 3 LMS TCR

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowych WTCR, touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league