Team Engstler z Audi podczas inauguracji TCR

Zespół Liqui Moly Team Engstler, czekając na budowę swoich Volkswagenów Golfów, przystąpi do pierwszej rundy TCR International Series w Malezji z dwoma Audi TT i jednym SEAT-em.

Początkowo zespół miał pojawić się na starcie z trzema SEAT-ami Leónami Cup Racer, na bazie których powstanie Volkswagen Golf, lecz ekipa zdecydowała umieścić Franza Engstlera i Michaiła Graczewa w nowych Audi TT, trzeci kierowca zespołu Lorenzo Veglia pojedzie natomiast SEAT-em.

Zespół musiał uzyskać zgodę organizatorów - WSC oraz komisji technicznej TCR. Samochód był obecny podczas testów Ballance of Performance w Barcelonie i został przygotowany do rywalizacji w serii.

„Pozwoliliśmy zespołowi wykorzystać Audi TT, ponieważ ze względu na ich strategię marketingową, Liqui Moly Team Engstler jest związany z niemieckimi autami” – powiedział szef WSC Marcello Lotti. „Zdecydowaliśmy się wydać zgodę na wystawienie Audi, by pokazać, że uważamy ich za wartościowego partnera przy starcie nowej serii wyścigowej, mogliśmy sobie na to pozwolić, ponieważ TT technicznie jest zgodny z konceptem TCR, choć nie w kwestii nadwozia”.

Źródło: tcr-series.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league