Cichopek wygrywa pełen zwrotów akcji wyścig Mazda MX-5 Cup Poland

Debiutujący w tym sezonie Jacek Cichopek odniósł zwycięstwo w pierwszym piątkowym wyścigu czerwcowej rundy Unitel Mazda MX-5 Cup Poland. Na przestrzeni 14 okrążeń prowadziło aż trzech różnych zawodników.

Cichopek wystartował z pole position, a na drugie miejsce awansował lider klasyfikacji generalnej Konrad Czaczyk, wyprzedzając Nikodema Wierzbickiego. Ten nie dał jednak za wygraną i szybko odzyskał drugą lokatę, a po chwili zaatakował i wyprzedził Cichopka, obejmując prowadzenie.

Zwycięzca pierwszego wyścigu sezonu utrzymywał się na prowadzeniu aż do siódmego okrążenia, kiedy to miał nagły problem z zawieszeniem i musiał zjechać do alei serwisowej, gdzie zakończył rywalizację.

Prowadzenie odziedziczył Czaczyk, który czuł na plecach oddech Cichopka. Były Mistrz Polski Super S Cup zaatakował i objął prowadzenie na przedostatnim okrążeniu. Czaczyk próbował jeszcze kontratakować, lecz nie zdołał pokonać Cichopka, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w pucharze różnicą 0,256 sekundy.

Podium uzupełnił Jakub Glasse, który finiszował mniej niż sekundę za liderami i niecałe pół sekundy przed Bartoszem Palusko. W dalszej odległości od liderów podążał Przemysław Turek, który pokonał Krzysztofa Bogusza i startującego gościnnie Mateusza Żuchowskiego.

P Nr Kierowca Rezultat
1 45 Jacek Cichopek 14 okr.
2 75 Konrad Czaczyk + 0,256
3 100 Jakub Glasse + 0,895
4 125 Bartosz Palusko + 1,369
5 65 Przemysław Turek + 19,680
6 15 Krzysztof Bogusz + 1 okr.
7 135 Mateusz Żuchowski + 1 okr.
NSK 333 Nikodem Wierzbicki  
NS 55 Marcin Siadkowski  
NS 115 Tomasz Lach  

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze