Pierwsze pole position i zwycięstwo Cichopka w Unitel Mazda MX-5 Cup Poland

 

Jacek Cichopek rozpoczął swoją przygodę z nowym dla siebie pucharem Unitel Mazda MX-5 Cup Poland od dwóch czwartych miejsc. Wielokrotny mistrz Polski w innych kategoriach już podczas kolejnej rundy udowodnił jednak, że jest pretendentem do tytułu.

Rybniczanin rozpoczął weekend czerwcowej rundy na Torze Poznań w najlepszy możliwy sposób, wygrywając kwalifikacje. Do zdobycia pole position z czasem 1:47,360 potrzebował zaledwie trzech okrążeń i pokonał drugiego Nikodema Wierzbickiego o ponad jedną dziesiątą sekundy.

Cichopek dobrze wystartował i prowadził przez pierwsze okrążenie, po czym wyprzedził go zwycięzca pierwszej rundy Nikodem Wierzbicki, a na trzecim kółku to samo zrobił lider klasyfikacji generalnej Konrad Czaczyk.

Była to jednak tylko chwilowa słabość. Wierzbicki odpadł bowiem z wyścigu na siódmym okrążeniu, gdy w jego samochodzie nastąpiła awaria zawieszenia, a Cichopek dogonił i wyprzedził Czaczyka na przedostatnim okrążeniu i odzyskał utracone na początku prowadzenie.

Rywalizacja w pierwszym wyścigu weekendu była bardzo zacięta i cała pierwsza czwórka zameldowała się na mecie w odstępie niespełna półtorej sekundy. Zwycięstwo należało jednak do Cichopka, który przekroczył linię mety 0,256 sekundy przed Czaczykiem.

Wygrywając piątkowy wyścig, Cichopek podwoił swój dorobek punktowy i zmniejszył swoją stratę do lidera do 12 punktów.

Drugi wyścig weekendu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland odbędzie się w niedzielę rano.

Jacek Cichopek: „Po słabych kwalifikacjach pierwszego weekendu udało nam się przeanalizować błędy i wprowadzić korekty, dzięki którym zdobyłem pole position. W pierwszym wyścigu miałem dobry start i dwa pierwsze okrążenia. Potem wskutek drobnych błędów straciłem dwie pozycje. Gdy w połowie wyścigu odpadł Nikodem, awansowałem na drugie miejsce, a w końcówce udało się mi „zmęczyć” Konrada i objąć prowadzenie, które utrzymałem do mety, mimo iż rywal naciskał do końca i wjechał na metę tuż za mną. Cieszę się z tak wyrównanej stawki w czołówce. Myślę, że nikt w tej chwili nie jest w stanie wskazać pewnego kandydata do tytułu mistrza Polski”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze