Moscow Raceway dołączy do przyszłorocznego kalendarza

W opublikowanym dziś kalendarzu DTM na sezon 2013 po raz pierwszy znalazła się runda w Rosji – siódmy spośród jedenastu wyścigów niemieckiej serii zostanie rozegrany na torze Moscow Raceway.

„Dla DTM wyścig w Moskwie jest ważnym krokiem na drodze do zdobywania nowych rynków” – powiedział Hans Werner Aufrecht, przewodniczący ITR, organizacji zarządzającej DTM. "Dla serii i naszych producentów - Audi, BMW i Mercedes-Benz - wyścig w kraju takim, jak Rosja stanowi wielką szansę do zaprezentowania się na arenie międzynarodowej przed nowymi fanami”.

Osiem z dziewięciu torów, które gościły wyścigi w tym roku pozostało w kalendarzu. Brakuje jedynie Walencji, którą prawdopodobnie zastąpi runda w Barcelonie. Obecnie termin 29 września pozostaje nieprzydzielony i będzie potwierdzony w późniejszym terminie.

Niezaliczana do klasyfikacji mistrzostw runda na Stadionie Olimpijskim w Monachium nie będzie już organizowana, ponieważ cel organizacji imprezy jako normalnej rundy nie może zostać spełniony. Aufrecht powiedział, że nie sposób zapewnić "maksymalnie wyrównane szanse na równoległych torach”.

Kalendarz DTM na sezon 2013:

5 maja      Hockenheim (Niemcy)
19 maja     Brands Hatch (Wielka Brytania)
2 czerwca    Spielberg (Austria)
16 czerwca    Lausitzring (Niemcy)
7 lipca     Norisring (Niemcy)
21 lipca     Zandvoort (Holandia)
4 sierpnia    Moscow (Rosja)
18 sierpnia   Nürburgring (Niemcy)
15 września   Oschersleben (Niemcy)
29 września   do potwierdzenia
20 października Hockenheim (Niemcy)

Źródło: www.autosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze