David Coulthard kończy z wyścigami

Były kierowca Formuły 1 i aktualny reprezentant Mercedesa w DTM David Coulthard ogłosił, że kończy karierę w wyścigach samochodowych.

„W ten weekend odbędzie się mój ostatni wyścig na tym poziomie. Teraz mam zamiar skupić się na rozwijaniu moich pozawyścigowych biznesów i oczywiście spędzać więcej czasu z rodziną” – powiedział Coulthard.

Rozgrywany w najbliższy weekend finał sezonu DTM na Hockenheimringu będzie ostatni wyścigiem Szkota, który trzeci sezon jeździ w barwach Mercedesa.

„Chcę podziękować Norbertowi Haugowi oraz Mercedes Motorsport za danie mi tej szansy, a także sponsorom za umożliwienie Wings for Life Fundation zajęcie nieco miejsca na samochodzie, co pomogło podnieść świadomość na temat urazów rdzenia kręgowego i sfinansowało badania nad tym”.

41-latek zadebiutował w Formule 1 w 1994 roku w barwach Williamsa i pozostawał aktywny w mistrzostwach do sezonu 2008. W 2010 roku dołączył do Mercedesa w DTM.

„David jest naszym pierwszym zwycięzcą we współczesnej erze F1 i triumfem 9 marca 1997 roku w Melbourne zapewnił sobie miejsce w naszej historii sportów motorowych. David z sukcesami jeździł dla nas i naszego partnera McLarena przez dziewięć sezonów Formuły 1 i do dziś jest jednym z najpopularniejszych kierowców wyścigowych na świecie” – stwierdził Norbert Haug, wiceprezes Mercedes Motorsport.

Źródło: TouringCarTimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league