Bortolotti liderem po pierwszym weekendzie DTM

Sezon 2022 Deutsche Tourenwagen Masters rozpoczął się od dwóch wyścigów na torze w Portimão. Jako jedyny na podium obu z nich stanął Mirko Bortolotti, czemu zawdzięcza prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Był to zaledwie drugi start w DTM dla fabrycznego kierowcy Lamborghini i pierwszy dla austriackiego zespołu GRT Grasser Racing Team, który reprezentował. Włoch był szybki od samego początku, zdobywając pole position do pierwszego wyścigu i prowadził w nim aż do momentu niefortunnego restartu, kiedy to zagapił się i stracił pierwsze miejsce. W niedzielę Bortolotti znów finiszował na podium, pomimo 10-kilogramowego balastu związanego z dobrym wynikiem poprzedniego dnia.

„W sobotę trzecie miejsce wydawało się porażką, ale w niedzielę to dla nas jak zwycięstwo” – powiedział 32-latek. „Z dodatkowym obciążeniem w samochodzie, to było absolutne maksimum. Chociaż w sobotę zdobyłem pole position, okrążenie, które przejechałem w drugich kwalifikacjach było moim najlepszym w ten weekend. W wyścigu początkowo utrzymywałem pozycję, ale szybko zdałem sobie sprawę, że Ferrari ma lepsze tempo. Nie było sensu blokować z całych sił i tracić na tym czas. Najważniejszy był dla mnie dobry wynik i udało nam się go osiągnąć poprzez podium. Dobrze rozpoczęliśmy sezon, a prowadzenie w mistrzostwach jest zasłużoną nagrodą. Cały zespół wykonał świetną pracę i musimy trzymać ten poziom”.

Szef zespołu Gottfried Grasser dodał: „To był dla nas fantastyczny start w DTM. Myślę, że nasza pozycja w mistrzostwach pokazuje, że wiele rzeczy udało nam się zrobić dobrze. W tej niezwykle konkurencyjnej stawce najważniejsze jest, aby regularnie osiągać dobre wyniki i udało nam się to w Portimão. Jednak sobotnia utrata zwycięstwa uświadomiła nam, że nie możemy sobie pozwolić na najmniejszy błąd. Jedna czy dwie rzeczy nie do końca ułożyły się po naszej myśli, jednak pracowaliśmy nad nimi i jestem dumny z całego naszego zespołu, który umożliwił nam ten udany debiut. Nie jest łatwo ustrzec się błędów w tak trudnych mistrzostwach, a nam z pewnością udało się to najlepiej”.

Na koniec pierwszego z ośmiu weekendów wyścigowych, Bortolotti ma 7-punktową przewagę nad zwycięzcą niedzielnej rywalizacji Nico Müllerem.

Źródło: grasser-racing.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1