Rast wraca do DTM z Abt Sportsline

Trzykrotny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters René Rast powróci do stawki w sezonie 2022. Niemiec dołączy do zespołu Abt Sportsline, dla którego ścigał się w Mistrzostwach Świata Formuły E.

„Bardzo się cieszę z powrotu do DTM po rocznej przerwie” – powiedział Rast. „Nigdy nie straciłem chęci. W ubiegłym sezonie Audi chciało, abym skoncentrował się na Formule E. Byłem jednak na kilku wyścigach DTM i podobało mi się. Będę mieć niemal ten sam zespół, co w Formule E – tego samego inżyniera, szefa mechaników i część mechaników. To bardzo zgrana ekipa i miało to sens, aby kontynuować współpracę”.

35-latek będzie partnerem trzeciego kierowcy minionego roku – Kelvina van der Linde: „Znam Kelvina od dłuższego czasu. Ścigaliśmy się razem po raz pierwszy w 2014 roku i od razu wygraliśmy GT Masters. Od tamtej pory trafialiśmy na siebie, a przez ostatnich kilka lat pracujemy w jednej agencji. Z pewnością będzie to coś nowego, ścigać się przeciwko niemu, a nie razem z nim lub dla niego, ale nie uważam tego za problem. Jestem ciekaw, jak będziemy współistnieć i traktować siebie na torze. Poza torem w ogóle się o to nie martwię”.

Szef zespołu Thomas Biermaier dodał: „Zaczęliśmy pociągać za sznurki bardzo wcześnie. Wiemy, jak mocnym był rywalem w DTM, natomiast w Formule E poznaliśmy go i jeszcze bardziej go cenimy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni jego menedżerowi Dennisowi Rostekowi i Audi Sport, że wszystko się ułożyło i możemy rozpocząć walkę o tytuł z prawdziwym zespołem marzeń. Od kilku lat przegrywamy tytuł niewielką różnicą. Z tak mocnym składem możemy mieć tylko jeden cel – przywieźć tytuł z powrotem do Kempten”.

Źródło: abt-sportsline.com

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze