Rast wraca do DTM z Abt Sportsline

Trzykrotny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters René Rast powróci do stawki w sezonie 2022. Niemiec dołączy do zespołu Abt Sportsline, dla którego ścigał się w Mistrzostwach Świata Formuły E.

„Bardzo się cieszę z powrotu do DTM po rocznej przerwie” – powiedział Rast. „Nigdy nie straciłem chęci. W ubiegłym sezonie Audi chciało, abym skoncentrował się na Formule E. Byłem jednak na kilku wyścigach DTM i podobało mi się. Będę mieć niemal ten sam zespół, co w Formule E – tego samego inżyniera, szefa mechaników i część mechaników. To bardzo zgrana ekipa i miało to sens, aby kontynuować współpracę”.

35-latek będzie partnerem trzeciego kierowcy minionego roku – Kelvina van der Linde: „Znam Kelvina od dłuższego czasu. Ścigaliśmy się razem po raz pierwszy w 2014 roku i od razu wygraliśmy GT Masters. Od tamtej pory trafialiśmy na siebie, a przez ostatnich kilka lat pracujemy w jednej agencji. Z pewnością będzie to coś nowego, ścigać się przeciwko niemu, a nie razem z nim lub dla niego, ale nie uważam tego za problem. Jestem ciekaw, jak będziemy współistnieć i traktować siebie na torze. Poza torem w ogóle się o to nie martwię”.

Szef zespołu Thomas Biermaier dodał: „Zaczęliśmy pociągać za sznurki bardzo wcześnie. Wiemy, jak mocnym był rywalem w DTM, natomiast w Formule E poznaliśmy go i jeszcze bardziej go cenimy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni jego menedżerowi Dennisowi Rostekowi i Audi Sport, że wszystko się ułożyło i możemy rozpocząć walkę o tytuł z prawdziwym zespołem marzeń. Od kilku lat przegrywamy tytuł niewielką różnicą. Z tak mocnym składem możemy mieć tylko jeden cel – przywieźć tytuł z powrotem do Kempten”.

Źródło: abt-sportsline.com

Galeria:
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league