Elkins nowym dyrektorem wyścigu DTM

51-letni Scot Elkins będzie od przyszłego sezonu pełnić rolę dyrektora wyścigu w Deutsche Tourenwagen Masters. Amerykanin będzie łączyć obowiązki wobec niemieckiej serii samochodów turystycznych z tymi wobec Mistrzostw Świata Formuły E.

Pochodzący z Indianapolis Elkins ma wieloletnie doświadczenie na tym stanowisku, pracując jako dyrektor wyścigu Formuły E od 2016 roku. Ponadto, pełnił rolę zastępcy dyrektora wyścigu Formuły 1, Formuły 2 i Formuły 3 oraz był dyrektorem sportowym American NRX Nitro Rallycross i dyrektorem wyścigu Extreme E.

„DTM zapewnia wyjątkowe wyścigi, bo w samochodzie jest tylko jeden kierowca” – powiedział Elkins. „Myślę, że wprowadzam nieco inne podejście, związane z moim doświadczeniem ze Stanów, ale mam nadzieję, że niewiele się zmieni i moje decyzje będą uczciwe i konsekwentne. Sport motorowy to dla mnie przede wszystkim ludzie i nie mogę doczekać się, aby poznać nowych kolegów, kierowców i zespoły w padoku DTM”.

Elkins nie będzie nadzorować wszystkich wyścigów DTM, bowiem w przypadku kolizji kalendarzowych z Formułą E, priorytet mają mistrzostwa świata. Dwukrotnie w trakcie sezonu – podczas rund w Portimão i na Norisringu – zastępować go będzie Oliver Grodowski, który również pracował przy Formule E. Ich zastępcą przez cały sezon będzie Christian Vormann.

Źródło: dtm.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze