Elkins nowym dyrektorem wyścigu DTM

51-letni Scot Elkins będzie od przyszłego sezonu pełnić rolę dyrektora wyścigu w Deutsche Tourenwagen Masters. Amerykanin będzie łączyć obowiązki wobec niemieckiej serii samochodów turystycznych z tymi wobec Mistrzostw Świata Formuły E.

Pochodzący z Indianapolis Elkins ma wieloletnie doświadczenie na tym stanowisku, pracując jako dyrektor wyścigu Formuły E od 2016 roku. Ponadto, pełnił rolę zastępcy dyrektora wyścigu Formuły 1, Formuły 2 i Formuły 3 oraz był dyrektorem sportowym American NRX Nitro Rallycross i dyrektorem wyścigu Extreme E.

„DTM zapewnia wyjątkowe wyścigi, bo w samochodzie jest tylko jeden kierowca” – powiedział Elkins. „Myślę, że wprowadzam nieco inne podejście, związane z moim doświadczeniem ze Stanów, ale mam nadzieję, że niewiele się zmieni i moje decyzje będą uczciwe i konsekwentne. Sport motorowy to dla mnie przede wszystkim ludzie i nie mogę doczekać się, aby poznać nowych kolegów, kierowców i zespoły w padoku DTM”.

Elkins nie będzie nadzorować wszystkich wyścigów DTM, bowiem w przypadku kolizji kalendarzowych z Formułą E, priorytet mają mistrzostwa świata. Dwukrotnie w trakcie sezonu – podczas rund w Portimão i na Norisringu – zastępować go będzie Oliver Grodowski, który również pracował przy Formule E. Ich zastępcą przez cały sezon będzie Christian Vormann.

Źródło: dtm.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league