Juncadella powróci do DTM

Fabryczny kierowca Mercedesa-AMG Daniel Juncadella powróci po rocznej przerwie do Deutsche Tourenwagen Masters. Hiszpan będzie reprezentować nowy w stawce zespół GruppeM Racing.

29-letni kierowca zadebiutował w sezonie 2013 za kierownicą Mercedesa-AMG i spędził pierwsze trzy lata z ekipą Mücke Motorsport. Hiszpan nie odniósł żadnych sukcesów także po przeniesieniu do HWA w 2016 roku i wypadł ze stawki DTM na kolejny sezon. Po swoim powrocie w 2018 roku, odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na torze Brands Hatch, a ponadto stanął na podium na Norisringu i dwukrotnie zdobywał pole position.

Po wycofaniu się Mercedesa-AMG, Juncadella znalazł miejsce w stawce na sezon 2019 z zespołem R-Motorsport, lecz po zakończeniu programu Astona Martina pożegnał się z DTM. Teraz powróci w Mercedesie-AMG GT3 ekipy GruppeM, którą reprezentował już przy okazji wyścigów GT w Makau.

„To zastrzyk adrenaliny i ogromna motywacja” – powiedział Juncadella. „Wciąż mam niedokończone sprawy po tym, jak byłem bardzo konkurencyjny i zająłem najwyższą pozycję w moim ostatnim sezonie w DTM”.

Hiszpan ma także zaplanowane starty w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring Nordschleife oraz w cyklu GT World Challenge Europe z ekipą AKKA ASP – będzie on musiał jednak opuścić jedną z rund, która koliduje z wyścigami DTM w Spielbergu.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Kierowca Zespół  
Sophia Flörsch Abt Sportsline
Mike Rockenfeller Abt Sportsline
Kelvin van der Linde Abt Sportsline
Nico Müller Team Rosberg
Dev Gore Team Rosberg
Sheldon van der Linde ROWE Racing
Alexander Albon AF Corse

Liam Lawson
Nick Cassidy
AF Corse
Daniel Juncadella GruppeM Racing
Lucas Auer Winward Racing
Philip Ellis Winward Racing
    Walkenhorst Motorsport
    Jenson Team Rocket RJN
    Haupt Racing Team
    Haupt Racing Team
Zgłoszenia gościnne
Christian Klien JP Motorsport

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league