Zespół Buttona rezygnuje z DTM

Jenson Team Rocket RJN miał być jednym z nowym zespołów w stawce tegorocznej Deutsche Tourenwagen Masters. Ekipa, której współwłaścicielem jest były kierowca F1 Jenson Button, wycofała się jednak z planów wystawienia pojedynczego McLarena 720S GT3.

„Zmieniliśmy plany na ten rok” – powiedział współwłaściciel zespołu Chris Buncombe. „Chcielibyśmy uczestniczyć w mistrzostwach, ale niestety to jest niemożliwe w tym sezonie. Nie skreśliliśmy DTM, ale skupiamy się na GT World Challenge. Rozwijamy się też jako zespół i miejmy nadzieję pojawimy się na starcie w przyszłym roku”.

Jednym z problemów stojących na przeszkodzie startom w DTM jest lokalizacja. Ekipa ma swoją siedzibę w brytyjskim Didcot, a cały sezon odbywa się poza wyspami: „Logistyka jest obecnie wyzwaniem dla brytyjskiego zespołu z powodu Covidu oraz Brexitu. Nie miałoby to sensu, aby startować mając bazę w Wielkiej Brytanii, bo wysłanie ludzi i sprzętu na drugą stronę kanału nie jest już tak proste. Byłoby miło, gdybyśmy nadal byli w Unii”.

Przed wejściem do DTM, zespół rozważał stworzenie nowej bazy w Niemczech, lecz nie mógł zebrać budżetu na swoje przedsięwzięcie. Jenson Team Rocket RJN miał być jednym z dwóch zespołów wystawiających McLareny w DTM, obok innej brytyjskiej ekipy 2 Seas Motorsport – ta jednak najpierw zdecydowała się przejść na samochody Mercedesa-AMG, a później zupełnie wycofać z planów wejścia do niemieckiej serii.

Wszystko obecnie wskazuje więc na to, że McLarena na torze zobaczymy tylko podczas trzech rund, kiedy to do stawki dołączy Christian Klien w aucie ekipy JP Motorsport. Nie spełnią się także nadzieje o gościnnych występach Jensona Buttona w DTM.

Źródło: motorsport-total.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league