Rast opuści niedzielny wyścig DTM

Aktualny mistrz serii Deutsche Tourenwagen Masters René Rast nie przystąpi do niedzielnego wyścigu na torze Lausitzring. Niemiec miał poważny wypadek podczas sobotniego startu, w którym jego auto koziołkowało po kontakcie z Loïckiem Duvalem.

Tuż po wznowieniu wyścigu po okresie samochodu bezpieczeństwa, Rast zderzył się w trzecim zakręcie ze swoim zespołowym kolegą i wypadł z dużą prędkością na trawiaste pobocze, gdzie przekoziołkował.

Choć wysiadł on z pozostałości swojego samochodu o własnych siłach, lekarze postanowili zatrzymać go w szpitalu na obserwację i nie wydawać pozwolenia na wzięcie udziału w niedzielnej rywalizacji. Jego start prawdopodobnie i tak byłby niemożliwy, bowiem zespół Audi poinformował o tym, że samochód #33 zostanie rozebrany na części w celu dokładnego sprawdzenia, czy monokok nie uległ żadnym uszkodzeniom strukturalnym.

„Czuję się dobrze” – mówił Rast po swoim wypadku. „Nie poczułem niczego niepokojącego – boli mnie jedynie łokieć, ale wszystko pamiętam i nie doznałem żadnego szoku. Cieszę się, że nic mi się nie stało”.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league