Evans najszybszy na shakedownie Rajdu Portugalii

Elfyn Evans uzyskał najlepszy czas na czwartkowym odcinku testowym przed Rajdem Portugalii, który będzie pierwszym poważnym sprawdzianem tegorocznych samochodów hybrydowych na szutrowej nawierzchni.

Na swojej najszybszej próbie na odcinku Paredes o długości 4,55 km reprezentujący Toyotę Evans był szybszy od Craiga Breena z M-Sportu o 0,4 sekundy. Walijczyk liczy na uzyskanie bardzo dobrego wyniku w Portugalii – po pierwszych trzech rundach tegorocznego sezonu zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w klasyfikacji kierowców.

„Korzystanie z systemu hybrydowego na szutrowej nawierzchni to nowość, którą trzeba odkryć i poznać” – stwierdził Evans. „Wygląda na to, że w rajdach, które mieliśmy do tej pory w tym roku, wszystko było nowe, jeden po drugim. Wszystko wygląda podobnie jak podczas testów przed zawodami, a to zawsze jest pozytywny krok. Mieliśmy napięty harmonogram, ponieważ samochody musiały wyjechać na dzisiejszy etap, więc nie było okazji, aby wrócić do serwisu i dokonać większych zmian. Trzeba było tylko dopracować kilka rzeczy, ale nic poważnego”.

Po pierwszym przejeździe na czele tabeli z czasami znalazł się Dani Sordo, który debiutuje w Hyundaiu i20 N. Evans wysunął się na prowadzenie przy drugim podejściu, natomiast na trzeciej swojej próbie jeszcze bardziej podniósł poprzeczkę, aby uzyskać najlepszy czas shakedownu.

Drugi Breen miał 0,3 sek. przewagi nad Ottem Tänakiem z Hyundaia, a kolejną 0,1 sek. stracił zespołowy kolega Estończyka, Thierry Neuville. Piąty czas uzyskał Pierre-Louis Loubet, zaś szósty był Sordo.

W tym rajdzie na trasy powrócą utytułowani wielokrotni mistrzowie – Sébastien Ogier zakończył odcinek testowy z siódmym wynikiem, podczas gdy Sébastien Loeb był dziesiąty. To kolejny bezpośredni pojedynek między rodakami, którzy stoczyli pasjonującą walkę w otwierającym sezon Rajdzie Monte Carlo – wówczas górą był Loeb.

W Portugalii wystartują dwie polskie załogi, które będą startować w WRC 2: Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak oraz Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk. Obie załogi przystąpią do rywalizacji w Škodzie Fabii Rally2 evo.

Na przestrzeni czterech dni rywalizacji załogi będą miały do pokonania 21 odcinków specjalnych o łącznej długości 338,34 km.

Źródło: wrc.com

PNrZałogaZespół Rezultat
133

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT2:56,1
242

Craig Breen
Paul Nagle
M-Sport Ford WRT+ 0,4
38

Ott Tänak
Martin Järveoja
Hyundai Shell Mobis WRT+ 0,7
411

Thierry Neuville
Martijn Wydaeghe
Hyundai Shell Mobis WRT+ 0,8
57

Pierre-Louis Loubet
Vincent Landais
M-Sport Ford WRT+ 1,1
66

Dani Sordo
Cándido Carrera
Hyundai Shell Mobis WRT+ 1,2
71

Sébastien Ogier
Benjamin Veillas
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,3
869

Kalle Rovanperä
Jonne Halttunen
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,5
944

Gus Greensmith
Jonas Andersson
M-Sport Ford WRT+ 2,0
1019

Sébastien Loeb
Isabelle Galmiche
M-Sport Ford WRT+ 2,4

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze