Ogier wróci do WRC na Rajd Portugalii

Sébastien Ogier wystartuje w swojej drugiej tegorocznej rundzie WRC – Rajdzie Portugalii – w ramach częściowego programu startów w tym sezonie.

Ośmiokrotny rajdowy mistrz świata przystąpi do szutrowej rundy w trzeciej Toyocie GR Yaris, którą współdzieli w obecnych mistrzostwach z Esapekką Lappim. Podobnie jak wcześniej, jego pilotem będzie Benjamin Veillas. Ogier wystartował już w tym sezonie w Rajdzie Monte Carlo, gdzie zajął drugie miejsce, ulegając swojemu rodakowi i dziewięciokrotnemu rajdowemu mistrzowi świata, Sébastienowi Loebowi.

Potwierdzenie Ogiera przez Toyotę nastąpiło tydzień po tym, gdy M-Sport ogłosił powrót Loeba również na Rajd Portugalii, co może ponownie doprowadzić do zaciętej walki, jakiej byliśmy w świadkami w Monte Carlo. To właśnie w Portugalii Ogier sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w WRC, zdobywając je w 2010 roku startując w Citroën Junior Team.

Nie wiadomo, w jakich następnych rajdach wystartuje Ogier, jednak oczekuje się, że Francuz w tym sezonie planuje wystąpić łącznie w pięciu rundach, obok swoich nowych zobowiązań w wyścigach torowych. W tym roku debiutuje on również w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w kategorii LMP2 w barwach Richard Mille Racing Team. W pierwszym wyścigu sezonu na Sebring zajął 12. miejsce w klasie razem z partnerami z załogi: Charlesem Milesim oraz Lilou Wadoux.

Rajd Portugalii odbędzie się w dniach 19-22 maja.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze