Loeb odchodzi z zespołu Hyundaia w WRC

Hyundai Motorsport potwierdził, że dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Sébastien Loeb odejdzie z zespołu z powodu zakończenia dwuletniego kontraktu, który nie zostanie przedłużony.

46-letni Loeb był związany z Hyundaiem od ubiegłego roku. W poprzednim sezonie wystartował w sześciu rajdach, a najlepszym wynikiem było trzecie miejsce wywalczone w Chile. W tym roku Francuz wystartował tylko dwa razy z powodu zakłócenia sezonu przez pandemię koronawirusa. Ostatnią rundą Loeba oraz jego pilota Daniela Eleny był Rajd Turcji, w którym załoga również zajęła trzecią lokatę. Teraz ogłoszono, że Loeb nie wystartuje już w tym sezonie, a kontrakt ulegnie zakończeniu. Ogłoszono od razu, że w styczniu wystartuje w Rajdzie Dakar w samochodzie zbudowanym przez brytyjskiego producenta Prodrive.

„Oto koniec przygody z Hyundai Motorsport – ale jaka to była przygoda! Jestem niezmiernie wdzięczny za możliwość, jaką dawali mi przez ostatnie dwa lata, oferując częściowy program, całkowicie zgodny z moimi oczekiwaniami, w bardzo profesjonalnym zespole i w miłej atmosferze” – powiedział Loeb.

„Te dwa lata minęły niezwykle szybko – ten rok ponadto został skrócony o kilka miesięcy w wyniku pandemii – ale będą one znaczącą częścią mojej kariery wraz z kolejnym tytułem wśród producentów, do którego się przyczyniłem. Hyundai Motorsport dał mi najlepszy samochód WRC, jakim kiedykolwiek jeździłem i cieszyłem się, że mogłem rywalizować na najwyższym poziomie wraz z najnowszą generacją samochodów WRC. W 2021 roku otworzy się nowy rozdział z Prodrive w rajdach terenowych, ale kto wie – ani ja, ani Hyundai Motorsport, nie chcemy całkowicie zamykać się na ewentualny powrót współpracy”.

Hyundai ponadto ogłosił, że w przyszłotygodniowym Rajdzie Sardynii w trzecim Hyundaiu wystartuje Dani Sordo, zaś w listopadowym Rajdzie Ypres ponownie za kierownicą i20 znajdzie się Craig Breen.

Źródło: motorsport.hyundai.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze