Tänak najszybszy na shakedownie Rajdu Estonii

Ott Tänak uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym Rajdu Estonii, który wyznacza powrót rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Tänak, który jest aktualnym rajdowym mistrzem świata, dobrze rozpoczął swoją domową rundę, uzyskując najlepszy czas na 6,23-kilometrowej próbie Abissaare – 2:56,8. Kierowca Hyundaia, który zwyciężył rundę przygotowawczą w Estonii zorganizowaną dwa tygodnie temu, tylko trzy razy zdecydował się na wyjazd z pięciu możliwych prób.

Z drugim czasem zameldował się siedmiokrotny mistrz świata i aktualny lider sezonu Sébastien Ogier, który stracił do Tänaka 1,4 sekundy. Trzeci na shakedownie był Esapekka Lappi z zespołu M-Sport Ford, uzyskując 2:58,3 na swoim ostatnim, piątym podejściu i był wolniejszy od Ogiera o zaledwie 0,1 s. Czwarty czas uzyskał Kalle Rovanperä z Toyoty, który do swojego rodaka stracił kolejne 0,1 s. Następne dwie dziesiąte sekundy stracił Thierry Neuville z Hyundaia, plasując się na piątym miejscu w tabeli.

Szósty był Elfyn Evans, siódmy czas uzyskał Craig Breen, a czołową dziesiątkę zamknęli Takamoto Katsuta, Pierre-Louis Loubet oraz Teemu Suninen.

W rajdzie udział biorą dwie polskie załogi – Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak oraz Jarosław Kołtun/Ireneusz Pleskot. Wystartują oni w kategorii WRC 3.

Pierwszy odcinek specjalny rajdu wystartuje jeszcze w piątek o 19:08 na krótkim, 1,28-kilometrowym Tartu vald, zaś jutro rywalizacja ruszy o godzinie 7:40. W ciągu weekendu załogi będą miały do pokonania łącznie 17 oesów o łącznej długości 233,40 km.

PNrZałogaZespół Rezultat
18

Ott Tänak
Martin Järveoja
Hyundai Shell Mobis WRT2:56,8
217

Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,4
34

Esapekka Lappi
Janne Ferm
M-Sport Ford WRT+ 1,5
469

Kalle Rovanperä
Jonne Halttunen
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,6
511

Thierry Neuville
Nicolas Gilsoul
Hyundai Shell Mobis WRT+ 1,8
633

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 2,4
742

Craig Breen
Paul Nagle
Hyundai Shell Mobis WRT+ 2,6
818

Takamoto Katsuta
Daniel Barritt
Toyota Gazoo Racing WRT+ 3,2
97

Pierre-Louis Loubet
Vincent Landais
Hyundai 2C Competition+ 3,4
103

Teemu Suninen
Jarmo Lehtinen
M-Sport Ford WRT+ 4,9

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze