Ogier zamierza zostać w WRC

Sześciokrotny mistrz WRC Sébastien Ogier zapowiedział, że w planach ma odłożenie przejścia na emerytury na późniejszy termin.

Francuz wcześniej informował, że tegoroczny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata będzie jego ostatnim, a później zamierza skupić się na swojej rodzinie i innych obowiązkach. Z powodu pandemii koronawirusa obecna rywalizacja w WRC stanęła po trzech rajdach, co spowodowało, że Ogier nieco inaczej podszedł do sprawy odejścia ze sportu. Jak stwierdził, pragnie przejechać jeszcze jeden sezon w Toyocie.

„Ten rok jest skomplikowany, więc planuję wziąć udział w jeszcze jednym sezonie. Obecnie mam roczny kontrakt, jednak zaczęliśmy rozmowy na ten temat wspólnie z zespołem” – powiedział Ogier.

Szef Toyoty Tommi Mäkinen również już dał do zrozumienia, że z powodu obecnej światowej sytuacji chciałby zatrzymać obecny skład kierowców na przyszły sezon.

Chęć pozostania Ogiera w WRC jest również doceniana przez bezpośrednich rywali, a w przeszłości, byłych pracodawców. Rich Millener, który był szefem M-Sportu w czasach, kiedy Francuz startował w tym zespole, stwierdził, że Ogier nadal byłby wyznacznikiem dla innych.

„Ten sport potrzebuje kierowców takich jak Séb. Jest on wzorowym zawodnikiem. Kiedy zdobywasz dobry wynik przeciwko komuś takiemu jak on, wówczas naprawdę na to zasłużyłeś. Jednocześnie sport jedynie zyskuje, kiedy ma jak najwięcej najlepszych kierowców. Chcemy mieć kilku dominujących zawodników. Pracowaliśmy z nim przez dwa lata i odnieśliśmy w tym czasie ogromny sukces. To świetny facet, a WRC potrzebuje ludzi takich jak on oraz Julien [Ingrassia, pilot]” – powiedział Millener.

W podobnym tonie wyraził się kierowca Hyundaia Thierry Neuville, który jest pięciokrotnym wicemistrzem WRC, a w czterech sezonach ulegał wyłącznie Ogierowi: „To zdecydowanie dobry ruch dla mistrzostw, ale też dla niego samego. Pozostanie w sporcie byłoby właściwą decyzją, ponieważ nie chcesz zakończyć kariery po takim sezonie. Potrzebujemy nazwisk takich jak Séb. To bardzo pozytywna wiadomość dla mistrzostw”.

Po trzech tegorocznych rajdach Ogier znajduje się na prowadzeniu mistrzostw z dorobkiem 62 punktów. Na drugim miejscu w klasyfikacji jest jego zespołowy kolega z Toyoty Elfyn Evans, który traci do Francuza 8 oczek, a czołową trójkę uzupełnia Neuville z 20 punktami straty.

Źródło: wrc.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze