Belgia zakończy tegoroczny sezon WRC

FIA oraz WRC poinformowali, że belgijski Rajd Ypres zakończy tegoroczny sezon WRC, zastępując Rajd Japonii. Będzie to pierwsza runda WRC w historii Belgii.

Powrót Japonii po 10. latach przerwy do WRC został anulowany z powodu trwającej pandemii koronawirusa, a co za tym idzie, ograniczeń w przemieszczaniu się. Belgia zostanie 34. krajem, który będzie organizatorem rajdu WRC.

Rajd Ypres po raz pierwszy odbył się w 1965 roku i stał się jednym z najważniejszych i najbardziej wymagających europejskich rajdów. Podczas trzech dni zmagań na załogi będzie czekać około 300 km asfaltowych odcinków specjalnych. Niedzielna część zmagań będzie rozgrywana wokół słynnego toru Spa-Francorchamps, zaś podczas Power Stage kierowcy przejadą przez znaną wszystkim sekcję Eau Rouge/Raidillon. Park serwisowy rajdu zostanie ulokowany w sercu Ypres, historycznym Grote Markt.

„Przez wiele lat Ypres był niezwykle popularnym kamieniem węgielnym Rajdowych Mistrzostw Europy. Jego awans do WRC będzie jednym z najpoważniejszych wyzwań roku dla zawodników i odpowiednim zakończeniem sezonu 2020. Trudna mieszanka wąskich asfaltowych tras i dużych rowów wzdłuż dróg, w połączeniu z niektórymi odcinkami rozgrywanymi po zmroku i możliwością różnorodnej pogody zapewni kibicom mnóstwo wrażeń” – powiedział Simon Larkinm starszy dyrektor ds. wydarzeń WRC Promoter.

Z kolei dyrektor rajdowy FIA Yves Matton dodał: „Jesteśmy bardzo rozczarowani, że Rajd Japonii nie odbędzie się w tym roku z powodu pandemii, w szczególności biorąc pod uwagę całą ciężką pracę wykonaną przez władze Japonii, Japońską Federację Samochodową i zespół organizacyjny. Dziękuję im za to”.

„Belgia ma wielką tradycję i pasję do rajdów, czego dowodem jest liczba Belgów pełniących różne role – kierowców, mechaników, szefa zespołu, dziennikarzy – w WRC. Trasa będzie odzwierciedlać DNA rajdu, przecinając kraj i łącząc Ypres ze Spa-Francorchamps, dwoma kultowymi obiektami belgijskiego motorsportu”.

Rajd Ypres zostanie rozegrany w dniach 19-22 listopada.

Źródło: fia.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze