Latvala zwycięzcą Rajdu Portugalii, Kubica z pierwszymi punktami w sezonie

Ostatniego dnia Rajdu Portugalii kierowcy mieli do przejechania 54,65 kilometra w ramach trzech odcinków specjalnych. Zwycięzcą został Jari-Matti Latvala z Volkswagena.

Fin, który był liderem od piątku zwyciężył z przewagą 8,2 sekundy nad Sébastienem Ogierem i 28,6 sekundy nad Andreasem Mikkelsenem. Volkswagen po problemach w Argentynie wrócił do najwyższej formy i ponownie jego zawodnicy zajęli wszystkie miejsca na podium. Power Stage wygrał Sébastien Ogier przed Jari-Matti Latvalą i Andreasem Mikkelsenem, dzięki czemu cała trójka zdobyła dodatkowe punkty.

Do dzisiejszych odcinków specjalnych nie wystartował Lorenzo Bertelli jadący Fordem Fiesta, który po wczorajszym rolowaniu trafił do szpitala, ale nie stało mu się nic poważnego i szybko powinien go opuścić. Do rywalizacji udało się powrócić Elfynowi Evansowi również w Fieście i Thierry’emu Neuville’owi z Hyundaia w systemie Rally2. Dzisiejszego dnia bardzo szybkie tempo miał Mikkelsen, co pozwoliło mu już na 14. odcinku specjalnym awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, kosztem Krisa Meeka z Citroëna. Po wczorajszych problemach z mocą silnika Mads Østberg również jeżdżący Citroënem DS3 WRC dzisiaj był bardzo szybki i awansował z 8. miejsca na siódme.

Robert Kubica kontynuował spokojną i bezproblemową jazdę z poprzednich dni i zakończył Rajd Portugalii na dobrym 9. miejscu. Dla załogi Kubica/Szczepaniak są to pierwsze zdobyte punkty w tym sezonie.

Następną rundą Rajdowych Mistrzostw Świata będzie Rajd Sardynii, który odbędzie się w dniach 11-14 czerwca.