Już za dwa miesiące w Mikołajkach odbędzie się jubileuszowy 70. Rajd Polski. Trasy, po których przejeżdżać będą zawodnicy ERC odwiedził Jean-Pierre Nicolas - dyrektor sportowy Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Gilbert Roy - dziennikarz Eurosportu.

Fani rajdów z pewnością dobrze znają Jeana-Pierre Nicolasa - Francuz był bowiem jednym z najlepszych kierowców rywalizujących w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Zasiadał on za kierownicą legendarnych samochodów typu Alpine-Renault, Peugeot 504 czy Porsche 911. W statystykach z jego czterdziestu występów w WRC możemy znaleźć pięć zwycięstw oraz trzynaście wizyt na podium. Jego najlepsza pozycja w klasyfikacji kierowców na koniec sezonu to drugie miejsce. Dziś pełni on rolę dyrektora sportowego ERC.

Gilbert Roy jest natomiast odpowiedzialny za relacje i transmisje z Rajdowych Mistrzostw Europy w stacji Eurosport. Co ciekawe Brytyjczyk postanowił zatrzymać się na kilka dni na Mazurach.

Organizatorzy 70. Rajdu Polski zadbali o to, by goście nie nudzili się podczas swojego pobytu w Krainie Tysiąca Jezior. Jedną z atrakcji była m.in. przejażdżka po trasach, którymi we wrześniu ścigał się będzie Robert Kubica. Nie było to jednak spokojne przeprowadzenie dwóch starszych panów cichą, leśną dróżką, ale naprawdę szybka jazda. Połączenie legendy Rajdu Polski, czyli Mitsubishi Pajero Sport i legendy kierownicy w osobie Jeana-Pierre'a Nicolasa dało nam przedsmak niesamowitej, wrześniowej rywalizacji.

Jestem bardzo zadowolony, to był wspaniały czas spędzony z naszymi polskimi przyjaciółmi w przepięknym regionie Mazurskich Jezior. Jestem pod wrażeniem jakości szybkich i płynnych odcinków szutrowych, o których już wcześniej dużo słyszałem. Jestem przekonany, że spodobają się zawodnikom. LOTOS 70.Rajd Polski z pewnością wniesie nowe wartości do Mistrzostw Europy” powiedział Jean-Pierre Nicolas.

Jesteśmy zachwyceni krajobrazami regionu. Sceneria jest wspaniała. Słyszałem wiele o urodzie Mazurskich Jezior, ale to co zobaczyliśmy przeszło nasze oczekiwania. Widzowie Eurosportu będą z pewnością zachwyceni zdjęciami w naszych programach telewizyjnych. Jednocześnie będzie to wielka promocja dla tego regionu w całej Europie” dodał Gilbert Roy.

Jak widać Panowie byli pod wrażeniem przygotowania 70. Rajdu Polski. Jest to niezły prognostyk do tego by nasz Rajd na stałe zagościł w kalendarzu WRC. Warto zwrócić uwagę na rangę jaką cieszy się rozgrywana na Mazurach impreza - w ostatnich dniach honorowy patronat objął nad nią Prezydent Rzeczypospolitej Polski - Bronisław Komorowski.

W liście do Andrzeja Witkowskiego, prezesa Polskiego Związku Motorowego przesłanym przez Sławomira Rybickiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP czytamy między innymi: „Mam przyjemność poinformować Pana Prezesa, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przychylił się do Państwa prośby i przyjął zaproszenie do objęcia honorowego patronatu nad tegorocznym, siedemdziesiątym Rajdem Polski – jednym z najstarszych rajdów samochodowych na świecie i największą w Polsce sportową imprezą samochodową. Życzę Panu Prezesowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Rajdu pomyślnego przebiegu tego prestiżowego sportowego wydarzenia."

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race