Rajd Finlandii przeniesiony na początek października

70. edycja Rajdu Finlandii została przeniesiona na październikowy termin, aby umożliwić kibicom szansę na przybycie na trasy. Jest to reakcja organizatorów na wytyczne fińskiego rządu, który zakazał masowych zgromadzeń do lata.

Klasyczny rajd szutrowy, charakteryzujący się bardzo wysokimi prędkościami, zostanie 10. rundą tegorocznego sezonu WRC i odbędzie się w dniach 30 września – 3 października po przeniesieniu z oryginalnej daty 29 lipca – 1 sierpnia. Organizator rajdu – AKK Sports – podjął taką decyzję, aby pozwolić kibicom na udanie się na trasy, ponieważ obecne restrykcje zabraniają zgromadzeń co najmniej do lata, a ponadto nie wiadomo, czy obostrzenia mogą zostać przedłużone.

Sędzia rajdu Kai Tarkiainen powiedział, że z powodu pandemii organizatorzy nie mogą kontynuować planowania letniego rajdu z powodu braku pewności, że kibice będą mogli pojawić się na trasach.

„W przeciwieństwie do Rajdu Arktycznego, który cieszył się w lutym wielkim uznaniem, Rajd Finlandii jest w dużej mierze imprezą stworzoną dla kibiców i potrzebujemy fanów, aby to zadziałało” – stwierdził Tarkiainen. „Chociaż nie mam pewności, że będziemy mogli powitać fanów w październiku, mamy nadzieję, że wprowadzenie programu szczepień znacznie przyczyni się do tego, że będzie to możliwe”.

„Dziękujemy wszystkim władzom lokalnym, FIA i WRC Promoter za dostosowanie się do nowych terminów. Przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane zmianami, ale jesteśmy przekonani, że będzie to w najlepszym interesie rajdu, interesariuszy i wszystkich kibiców”.

Dyrekror rajdowy FIA, Yves Matton, dodał, że należy zwrócić uwagę na prawdopodobnie inne warunki pogodowe w październiku, jednak najbardziej liczy na to, że rywalizację będą mogli oglądać kibice.

„Ważne było rozważenie każdej opcji, aby zapewnić, że szybkie trasy znajdą miejsce w kalendarzu pomimo problemów związanych z pandemią. Interesująco będzie zobaczyć tę zmianę na początku października, z pewnością przy nieco innych warunkach pogodowych i – miejmy nadzieję – z fanami” – mówił Matton.

Źródło: wrc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league