Kucharczyk powraca do rywalizacji w GB3 po wakacyjnej przerwie

Stawka GB3 Championship kończy wakacyjną przerwę. Tymek Kucharczyk powalczy na Brands Hatch o wzbogacenie swojego dorobku w klasyfikacji generalnej.

Wakacyjny sierpień za nami, a to oznacza powrót do rywalizacji najszybszej serii bolidów jednomiejscowych w Wielkiej Brytanii. Sezon GB3 Championship 2023 wkracza w decydującą fazę, a jedyny Polak w stawce Tymek Kucharczyk nie może się doczekać szóstej rundy sezonu.

Jej gospodarzem będzie tor Brands Hatch, zlokalizowany w Kent. W przeszłości była to arena zmagań Formuły 1 od lat 60. do połowy lat 80. Obiekt jest znany z wymagającego układu, a słynny zakręt numer jeden Paddock Hill Bend charakteryzuje się stromym zjazdem na długości zaledwie kilkudziesięciu metrów.

Mimo problemów z budżetem, które kierowca sygnalizował przed poprzednimi zawodami na Silverstone, Kucharczyk przygotowuje się do startu wspólnie ze swoim zespołem Douglas Motorsport. Aktualnie zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji generalnej trwającego sezonu.

„Nie mogę się już doczekać powrotu za kierownicę bolidu. Wakacje były bardzo fajne, ale głód ścigania jest już zbyt duży. Cieszę się, że wspólnie z Douglas Motorsport staniemy na polach startowych na torze Brands Hatch. Nie byłoby to możliwe bez tych, którzy wsparli moją zbiórkę na Patronite, dlatego bardzo chciałbym im wszystkim bardzo podziękować! Również dziękuję moim sponsorom i partnerom PKN ORLEN, ORLEN Team, Kistenberg, Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz iteo, którzy mają duży wkład w moją karierę. Zapowiada się interesujący weekend na ciekawym obiekcie, dlatego już teraz zapraszam do kibicowania w czasie transmisji!” – zapowiada Tymek Kucharczyk.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze