Waliłko gotowy na nowe wyzwanie we Francji

Zielonogórzanin Igor Waliłko wystartuje w najbliższy weekend w dwóch wyścigach Fanatec GT World Challenge Europe Powered by AWS Sprint Cup na kolejnym nowym dla siebie torze, francuskim Circuit de Nevers Magny-Cours. 24-latek ma za sobą widowiskowy debiut w prestiżowym cyklu wyścigów samochodów GT3 na innym byłym torze Formuły 1, brytyjskim Brands Hatch, na którym na początku maja dwukrotnie sięgnął po punkty.

Ulokowany niemal w samym środku Francji, liczący 4,4 km tor w Magny-Cours gościł kierowców Formuły 1 w latach 1991-2008. Co roku ścigają się tam również motocykliści mistrzostw świata World Superbike, a do niedawna także uczestnicy legendarnego, 24-godzinnego wyścigu Bol d’Or. Po piątkowych treningach, w sobotę kierowców czeka pierwsza sesja kwalifikacyjna i pierwszy, godzinny wyścig, który rozpocznie się o 19:30. Drugi, poprzedzony osobną, poranną kwalifikacją, wyścig odbędzie się w niedzielę o 15:00. Do walki stanie 25 załóg i w sumie aż 50 kierowców z całego świata.

We wszystkich pięciu rundach Fanatec GT World Challenge Europe Powered by AWS Sprint Cup Igor Waliłko startuje w duecie z Petru Umbrarescu, prowadząc ponad 500-konnego Mercedesa-AMG GT3 francuskiej, wspieranej fabrycznie ekipy Akkodis ASP.

Igor Waliłko: „Magny-Cours to dla mnie kolejny nowy tor, choć zaliczyłem tutaj jeden dzień testowy, dlatego czuję się przed zawodami zdecydowanie lepiej niż przed pierwszą rundą na Brands Hatch. To bardzo ciekawy i zróżnicowany obiekt, ale wyprzedzanie jest tutaj bardzo trudne, dlatego kwalifikacje będą wyjątkowo ważne. Wyciągnęliśmy sporo wniosków z pierwszej rundy i wiemy co możemy jeszcze poprawić w ten weekend. To będzie domowa runda dla naszego zespołu, dlatego wszyscy są jeszcze bardziej zmotywowani, aby powalczyć o jak najlepszy wynik. Fajnie będzie także znów dzielić tor z Valentino Rossim, ale także dzielić zespołowy garaż z Maximilianem Goetzem, który w ten weekend wystartuje gościnnie w jednym z naszych samochodów. To aktualny mistrz innej czołowej serii GT3, DTM, dlatego będzie dla mnie bardzo ciekawym punktem odniesienia”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1