Niesamowity wyczyn Mireckiego

Bartłomiej Mirecki podczas gościnnego występu w prestiżowej serii Renault Clio CUP Central Europe, startując z ostatniego miejsca zakończył wyścig na podium! W ciągu zaledwie 30 minutowego wyścigu wyprzedził aż 24 rywali, a to wszystko w deszczowych warunkach, które utrudniały jazdę. To bardzo rzadki w profesjonalnych wyścigach samochodowych wyczyn. Na uwagę zasługuje fakt, iż Mirecki siedział za kierownicą tego auta po raz pierwszy!

W miniony weekend Bartek Mirecki gościnnie wystąpił w mistrzostwach Renault Clio CUP Central Europe. Wyścigi odbyły się na czeskim torze Autodrom Most. Już w oficjalnych treningach częstochowianin wykazał się bardzo dobrym tempem. Po udanych kwalifikacjach sędziowie nałożyli na Bartka Mireckiego karę za brak nakrętek na wentylach kół. W związku z tym musiał on startować do wyścigów z ostatniej pozycji. W pierwszym z 28 pozycji awansował na siódmą.

Największym zaskoczeniem dla kibiców i innych kierowców w stawce, był wynik Mireckiego w drugim wyścigu. Startując ponownie z 28 pozycji, już po pierwszym okrążeniu mierzącym nieco ponad 4 kilometry częstochowianin był na 14 miejscu. Ostatecznie zakończył rywalizację na 3 pozycji pokonując 24 zawodników.

„Do samego końca zaciekle walczyłem i przebijałem się do przodu, efektem tego jest puchar za 3. miejsce. To był naprawdę bardzo trudny i emocjonujący wyścig. 27 minut ostrej walki do ostatnich metrów, tor przesychał, więc trzeba było dbać o opony, które traciły przyczepność z każdym zakrętem. Bardzo się cieszę z pucharu, który przywiozłem do domu i muszę przyznać, że był to chyba mój najtrudniej wywalczony puchar w karierze. Pierwszy raz siedziałem w pucharowym Clio, a na dodatek ‚pechowe’ kwalifikacje zmusiły mnie do startu z tak odległej pozycji. Mimo to nie poddałem się i walczyłem do końca” - komentuje Bartłomiej Mirecki.

Bartłomiej Mirecki wystartował w Renault Clio CUP Central Europe jednorazowo. Już w najbliższy weekend wsiada do swojej Formuły Renault i wraca do rywalizacji o tytuł Mistrza Europy Centralnej FIA CEZ. W tym sezonie częstochowianin walczy też o tytuł Mistrza Polski.

W zawodach Renault Clio CUP Central Europe regularnie startują zawodnicy BM Racing Team, czyli zespołu prowadzonego przez Bartka Mireckiego. W miniony weekend najlepszy z częstochowskiej ekipy osiągnął Karol Urbaniak, który wygrał pierwszy wyścig.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league