Mateusz Lisowski po III rundzie

Po raz drugi z rzędu z bardzo dobrej strony zaprezentowało się Renault Megane Trophy prowadzone przez załogę Mateusz Lisowski/Karolina Czapka. Po drugim miejscu w ostatniej rundzie Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski i wygranej swojej kategorii, również na zawodach w Moście Lisowski zapewnił swojej załodze wygranie klasy 3.

Tym samym po czeskiej rundzie DSMP zawodnik z Wieliczki plasuje się na pierwszym miejscu, ex aequo ze swoimi najgroźniejszymi rywalami w VW Jetta. Sprawa tytułu rozstrzygnie się zatem podczas dwóch ostatnich eliminacji DSMP, które odbędą się w Poznaniu oraz Brnie.

Mateusz Lisowski wraz ze swoją partnerką zajął także 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wynik na mecie pokazywał lokatę wyższą o jeden. Protest złożony na ekipę Megane został jednak uznany, więc Lisowski i Czapka dostali czasową karę, która spowodowała powyższy spadek. 

Teraz przed załogą Lisowski/Czapka krótka przerwa w startach, bo kolejna runda DSMP odbędzie się dopiero w pierwszej połowie września na torze w Poznaniu.

Mateusz Lisowski: „Tradycyjnie na swojej zmianie wyścigu długodystansowego uparcie goniłem rywali, wyprzedziłem jedno Porsche Lukas Motorsport, do drugiego zabrakło kilku okrążeń. Myślę, że w Moście pokazałem swoje możliwości. Od kontaktu z Robertem Lukasem w końcówce wyścigu pojawiły się problemy z Megane. Na szczęście dojechałem do mety. Megane jest fantastycznym samochodem i bardzo odpowiada mojemu stylowi jazdy. Mimo że podczas tego weekendu przesiadałem się z przednionapędowej Skody na tylnonapędowe Megane, nie stanowiło to dla mnie problemu. Dziękuję całemu zespołowi Karolina Autosport za wspólną pracę, a Karolinie za udany start i to, że na swojej zmianie dała z siebie wszystko. Liczę, że wywalczymy w tym roku mistrzowski tytuł. Niestety zmagania długodystansowe zakończyły się tak, jak się zakończyły. Mój tata przez 15 lat ścigał się w rajdach i nauczył mnie, że swoją postawę i szacunek zdobywa się w walce na torze, a nie poprzez składanie protestów na rywali. Przede wszystkim cenię sobie walkę fair play. Do zobaczenia w Poznaniu!”

Źródło: Informacja prasowa

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league