Binder dominuje w kwalifikacjach Moto3 przed GP Argentyny

Brad Binder zdominował sesję kwalifikacyjną kategorii Moto3 na argentyńskim torze w Termas de Río Hondo. Pochodzący z południowej Afryki zawodnik wywalczył swoje pierwsze w karierze pole startowe, pokonując o 0.3 sekundy Romano Fenatiego.

Binder kontrolował zdecydowaną większość sesji, uzyskując najlepszy czas okrążenia na 10 minut przed końcem czasówki (1:49.767), mimo pogoni dwudziestu innych zawodników chcących odebrać pierwszą pozycję reprezentantowi Red Bulla Ajo KTM. Dla Bindera to pierwsze pole position w 77 starcie w weekendzie Grand Prix.

Jorge Navarro uzupełnił pierwszy rząd, a imponujący występ malezyjskiego kierowcy, Khairuli Pawiego został nieco przyćmiony przez nałożoną karę cofnięcia na starcie jutrzejszego wyścigu o trzy pozycje za niesportowe zachowanie podczas pierwszego treningu, przez co zawodnik ustawi swój motocykl w trzecim rzędzie. Tym samym na czwarte miejsce awansował Nicolo Bulega, który w końcowych minutach kwalifikacji awansował z odległej, 15 pozycji. Sesję ukończył przed Joanem Mirem i Eneą Bastianinim.

W końcówce sesji doszło do potężnego wypadku z udziałem Juanfrana Guevary, Lorenzo Petrarcy, Karela Hanini i Francesco Bagnai.

Jutro rozgrzewka najmniejszej kategorii Moto3 rozpocznie się o godzinie 14:40, zaś wyścig wystartuje o godzinie 18:00 czasu polskiego.