Alonso przetestuje samochód IndyCar w Teksasie

Dwukrotny mistrz świata kierowców Fernando Alonso powróci za kierownicę samochodu IndyCar podczas prywatnego testu na torze Texas Motor Speedway 9 kwietnia. Hiszpan szykuje się do swojego drugiego startu w wyścigu Indianapolis 500.

W sezonie 2017 Alonso startował w samochodzie Hondy, obsługiwanym przez zespół Andretti Autosport. Tym razem będzie częścią samodzielnego programu McLarena, który wystawi dla niego auto napędzane przez Chevroleta, przy niewielkim wsparciu ze strony ekipy Carlin.

„Wszystko idzie dobrze, a przygotowania przebiegają zgodnie z harmonogramem” – powiedział. „W ubiegłym tygodniu byliśmy w symulatorze w Charlotte i jestem zadowolony z przygotowań McLarena. Na początku kwietnia będziemy testować w Teksasie, a pod koniec kwietnia na Indianapolis. Staram się przygotować najlepiej jak mogę, spędzając czas z inżynierami, na symulacjach, z ludźmi z McLarena, oglądając poprzednie edycje w telewizji, nagrania z kamer pokładowych… myślę, że jesteśmy przygotowani”.

Po wygraniu ubiegłorocznego wyścigu 24h Le Mans, Alonso potrzebuje jedynie wygranej w Indianapolis 500, aby zapewnić sobie potrójną koronę sportów motorowych: „Oczywiście całą swoją uwagę skupiam na Indianapolis i kiedy nie ścigam się gdzie indziej, przygotowuję się tylko pod kątem tego wyścigu”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league