Nowe zasady kwalifikacji do Indianapolis 500

Władze serii IndyCar opublikowały harmonogram tegorocznych kwalifikacji do wyścigu Indianapolis 500. Podobnie jak w poprzednich latach, stawka 33 kierowców oraz kolejność na starcie będą ustalane na przestrzeni dwóch dni.

W sobotę 18 maja kierowcy będą walczyć o pierwszych 30 pozycji, gwarantujących start w wyścigu, który odbędzie się w kolejny weekend. Każdy będzie mieć zagwarantowaną przynajmniej jedną próbę ukończenia czterech kolejnych okrążeń, a po zakończeniu pierwszych przejazdów tor zostanie otwarty dla chętnych.

Kierowcy, którzy pierwszego dnia zajmą pozycje 10-30, przystąpią z nich do wyścigu i nie będą ponownie kwalifikować się kolejnego dnia. W niedzielę kierowcy poniżej 30. pozycji przystąpią do walki o ostatnie trzy miejsca w stawce, natomiast najszybsza dziewiątka pomiędzy sobą rozstrzygnie walkę o pole position.

„Przy tym harmonogramie, fani otrzymają znakomity weekend pełen akcji – kwalifikacje, walkę o utrzymanie się w stawce oraz rywalizację o pole position” – podsumował prezydent INDYCAR Jay Frye.

Wyścig Indianapolis 500 odbędzie się 26 maja.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej INDYCAR

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league