Bourdais: Monako to teraz parking z kilkoma zakrętami

Sébastien Bourdais uważa, że Formuła 1 odebrała charakter torom, na których się ściga, a lepsze wyścigi oferuje IndyCar.

Francuz wygrał ostatni wyścig na ulicach Belle Isle w Detroit, gdzie jak sam przyznaje, warunki były dużo trudniejsze niż można zobaczyć w Formule 1, co jego zdaniem przyczynia się do lepszego spektaklu.

„Ściganie się po betonie jest wyzwaniem”, powiedział czterokrotny mistrz wyścigów Indy i były kierowca Formuły 1. „Jazda w deszczu w Detroit jest trudniejsza niż na jakimkolwiek torze Formuły 1, wliczając ulice Monako”.

„Formuła 1 zrujnowała każdy tor, odebrano im charakter, sprawiono że są nudne. Boli mnie to, Monako to teraz cholerny parking z kilkoma zakrętami”.

W IndyCar wyniki często są też dużo bardziej nieprzewidywalne, co udowodnił Bourdais zostając siódmym zwycięzcą w ośmiu wyścigach, a samo ściganie bardziej ekscytujące, przez co Francuz uważa, że jest to lepsza seria wyścigowa od F1.

„Zbyt wiele w Formule 1 dzieje się z niewłaściwych powodów - pieniądze i władza - nie chodzi już o wyścigi. W IndyCar nikt nie zarabia, to po prostu wspaniałe, czyste ściganie”.

Źródło: thecheckeredflag.co.uk

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league