Räikkönen wystartuje w NASCAR Cup Series na Watkins Glen

Kimi Räikkönen powróci do sportów motorowych po raz pierwszy od swojego odejścia z Formuły 1, podejmując się startu w wyścigu NASCAR Cup Series na torze Watkins Glen w sierpniu.

Räikkönen dołączy do ekipy Trakchouse Racing na wyścig na torze Watkins Glen, który odbędzie się 21 sierpnia. Zasiądzie on za kierownicą Chevroleta Camaro ZL1. Runda NASCAR będzie pierwszym występem Räikkönena w sportach motorowych od grudnia ubiegłego roku, kiedy wystartował w swoim ostatnim wyścigu Formuły 1 – Grand Prix Abu Zabi.

Räikkönen powiedział, że początkowo nie rozważał żadnego poważnego ścigania po zakończeniu kariery w F1, jednak zmienił swoje nastawienie po negocjacjach z Trackside Racing.

„Rozmawialiśmy o tym, jak to będzie działać, gdzie odbędzie się wyścig, a także o wielu innych rzeczach. W grę wchodzi wiele kwestii i wszystko to miało dla mnie sens. To jest jeden wyścig, więc było to sensowne dla nas jako rodziny. Gdy wziąłem udział w kilku wyścigach [w Stanach Zjednoczonych], czerpałem z tego dużo frajdy. Mam nadzieję, że zaliczymy dobry wyścig i będziemy bawić się dobrze. To oczywiście nowy samochód, a ja nigdy nie byłem na tym torze. Jestem jednak pewien, że sobie poradzimy” – powiedział Räikkönen.

Z kolei Justin Marks, właściciel Trackhouse: „Od dawna jestem wielkim fanem Kimiego. Śledzę jego karierę od czasu, gdy zaczął startować w Formule 1 w zespole Sauber. Jednym z najwspanialszych momentów w mojej karierze jako fana Formuły 1 była możliwość ścigania się z Kimim w Charlotte w 2011 roku. Wiedziałem, że interesuje się NASCAR i że robił to już wcześniej, więc pomyślałem, że jeśli wyjaśnię mu, o co chodzi w tym projekcie, będzie zainteresowany wzięciem w nim udziału”.

Trackhouse poszukuje kierowców spoza NASCAR w ramach inicjatywy znanej jako Project 91. Zespołowymi kolegami Räikkönena na Watkins Glen będą stali zawodnicy: Ross Chastain oraz Daniel Suarez.

To nie będzie pierwszy występ Räikkönena w wyścigach samochodów seryjnych. Kiedy miał swoją przerwę od F1, wystartował on w 2011 roku w jednym wyścigu Nationwide Series (obecnie znany jako Xfinity Series) oraz w Truck Series. Oba wyścigi miały miejsce na Charlotte Motor Speedway.

Räikkönen zadebiutował w Formule 1 w 2001 roku i odszedł ze sportu w ubiegłym sezonie z rekordowym wynikiem 349 startów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1