Räikkönen wystartuje w NASCAR Cup Series na Watkins Glen

Kimi Räikkönen powróci do sportów motorowych po raz pierwszy od swojego odejścia z Formuły 1, podejmując się startu w wyścigu NASCAR Cup Series na torze Watkins Glen w sierpniu.

Räikkönen dołączy do ekipy Trakchouse Racing na wyścig na torze Watkins Glen, który odbędzie się 21 sierpnia. Zasiądzie on za kierownicą Chevroleta Camaro ZL1. Runda NASCAR będzie pierwszym występem Räikkönena w sportach motorowych od grudnia ubiegłego roku, kiedy wystartował w swoim ostatnim wyścigu Formuły 1 – Grand Prix Abu Zabi.

Räikkönen powiedział, że początkowo nie rozważał żadnego poważnego ścigania po zakończeniu kariery w F1, jednak zmienił swoje nastawienie po negocjacjach z Trackside Racing.

„Rozmawialiśmy o tym, jak to będzie działać, gdzie odbędzie się wyścig, a także o wielu innych rzeczach. W grę wchodzi wiele kwestii i wszystko to miało dla mnie sens. To jest jeden wyścig, więc było to sensowne dla nas jako rodziny. Gdy wziąłem udział w kilku wyścigach [w Stanach Zjednoczonych], czerpałem z tego dużo frajdy. Mam nadzieję, że zaliczymy dobry wyścig i będziemy bawić się dobrze. To oczywiście nowy samochód, a ja nigdy nie byłem na tym torze. Jestem jednak pewien, że sobie poradzimy” – powiedział Räikkönen.

Z kolei Justin Marks, właściciel Trackhouse: „Od dawna jestem wielkim fanem Kimiego. Śledzę jego karierę od czasu, gdy zaczął startować w Formule 1 w zespole Sauber. Jednym z najwspanialszych momentów w mojej karierze jako fana Formuły 1 była możliwość ścigania się z Kimim w Charlotte w 2011 roku. Wiedziałem, że interesuje się NASCAR i że robił to już wcześniej, więc pomyślałem, że jeśli wyjaśnię mu, o co chodzi w tym projekcie, będzie zainteresowany wzięciem w nim udziału”.

Trackhouse poszukuje kierowców spoza NASCAR w ramach inicjatywy znanej jako Project 91. Zespołowymi kolegami Räikkönena na Watkins Glen będą stali zawodnicy: Ross Chastain oraz Daniel Suarez.

To nie będzie pierwszy występ Räikkönena w wyścigach samochodów seryjnych. Kiedy miał swoją przerwę od F1, wystartował on w 2011 roku w jednym wyścigu Nationwide Series (obecnie znany jako Xfinity Series) oraz w Truck Series. Oba wyścigi miały miejsce na Charlotte Motor Speedway.

Räikkönen zadebiutował w Formule 1 w 2001 roku i odszedł ze sportu w ubiegłym sezonie z rekordowym wynikiem 349 startów.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze