F-150 Lightning zadebiutował jako samochód bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR w Martinsville

W miniony weekend całkowicie elektryczna półciężarówka F-150 Lightning, która pomaga zmienić przyszłość Ford Motor Company, zadebiutowała w roli samochodu bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR Cup Series na torze w Martinsville.

Od premiery modelu w maju ubiegłego roku klienci złożyli prawie 200 tysięcy rezerwacji na F-150 Lightning, który jest częścią stale powiększającego się portfolio pojazdów elektrycznych Forda obejmującego Mustanga Mach-E i E-Transita.

„Ford jest w pełni zaangażowany w elektryfikację, zaś reakcja klientów na F-150 Lightning była tak entuzjastyczna, że nie mieliśmy wątpliwości i podjęliśmy decyzję o wykorzystaniu auta podczas wyścigu NASCAR” – powiedziała Jeannee Kirkaldy, kierownik ds. marketingu sportów motorowych w Ford Performance. „Nasi fani kochają półciężarówki, to jedna z rzeczy, którą wiemy na pewno! Jesteśmy przekonani, że te uczucia zostaną jeszcze bardziej wzmocnione, gdy zobaczą, jak F-150 Lightning prowadzi samochody wyścigowe na torze”.

„Nie możemy się doczekać, aby pokazać naszym fanom, jak sprawny jest F-150 Lightning. Zapewniam, że auto dysponujące mocą 563 KM, prawie natychmiastowym momentem obrotowym 1 050 Nm i średnim przyspieszeniem do 100 km/h w granicach 4 sekund, zaskoczy wielu widzów na torze” – powiedział Darren Palmer, wiceprezes ds. pojazdów elektrycznych Forda.

To już drugi rok z rzędu, kiedy w pełni elektryczny Ford był samochodem bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR. W kwietniu ubiegłego roku w tej roli wystąpił Mustang Mach-E na torze Talladega. Natomiast po raz pierwszy elektryczny Ford – w tym wypadku Focus – wystąpił w roli samochodu bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR w Richmond (Wirginia) w kwietniu 2012 roku.

„Nie miałem jeszcze okazji do przejażdżki F-150 Lightning, ale jeśli będzie przypominał Mustanga Mach-E, to będzie świetne auto” – powiedział Ryan Blaney, kierowca NASCAR Cup Series. „Mam nadzieję, że po rozpoczęciu wyścigu jedyną rzeczą, którą będę widział przed sobą będzie tylko F-150 Lightning!”

Ford F-150 jest częścią serii F, najlepiej sprzedającej się serii półciężarówek w Ameryce od 45 lat z rzędu. Natomiast w styczniu bieżącego roku miał miejsce niezwykły moment, gdy z linii produkcyjnej zjechał 40-milionowy egzemplarz tego modelu.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze