F-150 Lightning zadebiutował jako samochód bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR w Martinsville

W miniony weekend całkowicie elektryczna półciężarówka F-150 Lightning, która pomaga zmienić przyszłość Ford Motor Company, zadebiutowała w roli samochodu bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR Cup Series na torze w Martinsville.

Od premiery modelu w maju ubiegłego roku klienci złożyli prawie 200 tysięcy rezerwacji na F-150 Lightning, który jest częścią stale powiększającego się portfolio pojazdów elektrycznych Forda obejmującego Mustanga Mach-E i E-Transita.

„Ford jest w pełni zaangażowany w elektryfikację, zaś reakcja klientów na F-150 Lightning była tak entuzjastyczna, że nie mieliśmy wątpliwości i podjęliśmy decyzję o wykorzystaniu auta podczas wyścigu NASCAR” – powiedziała Jeannee Kirkaldy, kierownik ds. marketingu sportów motorowych w Ford Performance. „Nasi fani kochają półciężarówki, to jedna z rzeczy, którą wiemy na pewno! Jesteśmy przekonani, że te uczucia zostaną jeszcze bardziej wzmocnione, gdy zobaczą, jak F-150 Lightning prowadzi samochody wyścigowe na torze”.

„Nie możemy się doczekać, aby pokazać naszym fanom, jak sprawny jest F-150 Lightning. Zapewniam, że auto dysponujące mocą 563 KM, prawie natychmiastowym momentem obrotowym 1 050 Nm i średnim przyspieszeniem do 100 km/h w granicach 4 sekund, zaskoczy wielu widzów na torze” – powiedział Darren Palmer, wiceprezes ds. pojazdów elektrycznych Forda.

To już drugi rok z rzędu, kiedy w pełni elektryczny Ford był samochodem bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR. W kwietniu ubiegłego roku w tej roli wystąpił Mustang Mach-E na torze Talladega. Natomiast po raz pierwszy elektryczny Ford – w tym wypadku Focus – wystąpił w roli samochodu bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR w Richmond (Wirginia) w kwietniu 2012 roku.

„Nie miałem jeszcze okazji do przejażdżki F-150 Lightning, ale jeśli będzie przypominał Mustanga Mach-E, to będzie świetne auto” – powiedział Ryan Blaney, kierowca NASCAR Cup Series. „Mam nadzieję, że po rozpoczęciu wyścigu jedyną rzeczą, którą będę widział przed sobą będzie tylko F-150 Lightning!”

Ford F-150 jest częścią serii F, najlepiej sprzedającej się serii półciężarówek w Ameryce od 45 lat z rzędu. Natomiast w styczniu bieżącego roku miał miejsce niezwykły moment, gdy z linii produkcyjnej zjechał 40-milionowy egzemplarz tego modelu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1