Gawriłow i Magnus na pole position

Reprezentant Rosji Klim Gawriłow oraz Belg Gilles Magnus wystartują z pole position do wyścigów Pucharu Samochodów Turystycznych na inauguracyjnych Igrzyskach Sportów Motorowych FIA Motorsport Games w Vallelundze.

Pierwsza sesja kwalifikacyjna rozpoczęła się na mokrym torze, w związku z nocnymi opadami deszczu. Najszybszy na przesychającym torze był reprezentant Niemiec Luca Engstler, lecz konieczność wymiany silnika w jego Hyundaiu sprawiła, że 19-latek wystartuje do pierwszego wyścigu z końca stawki.

Na pole position przesunął się w ten sposób Gawriłow, który podobnie jak drugi Matej Homola, uzyskał swój najlepszy wynik w końcówce półgodzinnej sesji. Czwarty czas uzyskał Jim Ka To, lecz w jego samochodzie także wymieniono silnik, zatem z trzeciego pola wystartuje Rory Butcher, a obok niego w drugim rzędzie ustawi się Tom Coronel. John Filippi i Gilles Magnus utworzą trzeci rząd.

Niewiele brakowało, aby Gawriłow zapewnił sobie pole position także do drugiego wyścigu. Na niecałe pół minuty przed końcem sesji Magnus pozbawił go jednak pierwszej lokaty z wynikiem o prawie pół sekundy lepszym. Coronel był trzeci, przed Homolą, Fainem Kahią oraz Jessicą Bäckman.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league