Japończycy wygrali obie sesje kwalifikacyjne

Reprezentanci Japonii Hiroshi Hamaguchi i Ukyo Sasahara zapewnili sobie pierwsze pola startowe do obu wyścigów kwalifikacyjnych Pucharu GT na inauguracyjnych Igrzyskach Sportów Motorowych FIA Motorsport Games w Vallelundze.

Pierwsza z 20-minutowych sesji odbyła się na przesychającym torze. Hamaguchi doskonale odnalazł się w tych warunkach i po założeniu w końcówce opon na suchą nawierzchnię pojechał o 1,397 sekundy szybciej od najbliższego rywala, którym był reprezentant Turcji Salih Yoluç. Rinat Salichow był trzeci, przed Miguelem Ramosem, Stefanem Göringiem i Robertem Ferriolem. Andrzej Lewandowski zajął dziewiąte miejsce, ze stratą 5,815 sekundy do najszybszego.

W drugiej sesji kwalifikacyjnej zwyciężył Sasahara z wynikiem 1:32,898. Identycznym czasem popisał się reprezentant Francji Jim Pla, lecz będzie musiał zadowolić się drugim miejscem na polach startowych. Trzeci był Patric Niederhauser, który pokonał Prentona Grove’a, Dienisa Bułatowa i Weirona Tana. Artur Janosz zakwalifikował się na dziesiątej pozycji, pokonując m.in. drugiego z tureckich kierowców Ayhancana Güvena, który zajął dopiero szesnastą lokatę.

Sesje kwalifikacyjne zadecydowały o kolejności do dwóch godzinnych wyścigów kwalifikacyjnych, z których łączne wyniki utworzą kolejność, w której załogi przystąpią do rywalizacji o medale w głównym wyścigu.