Gran Turismo Polonia – uczta dla miłośników aut sportowych

W sobotę na Torze Poznań fani będą mogli podziwiać jedne z najwspanialszych superaut od czołowych producentów, podczas dnia otwartego na Gran Turismo Polonia. Wybraliśmy się z wizytą na tor, żeby dać wam przedsmak tego, co może was czekać.

Ferrari, McLaren, Porsche, Aston Martin, czy Lamborghini – to tylko niektóre marki, jakie spotkaliśmy na terenie toru, czy to ustanawiające dobre czasy, czekające na wyjazd na tor, czy wystawione, by cieszyć oczy odwiedzających. Na tym właśnie polega Gran Turismo – można tu podejść blisko do maszyn wartych setki tysięcy, a nawet miliony złotych. Nie jest to jednak wyścig, ponieważ auta drogowe w takiej rywalizacji nie mogą uczestniczyć.

Jednym z hitów imprezy jest Ferrari 488 GTB, którego obecność była zapowiada już na długo przed jej rozpoczęciem. Nowe dzieło z Maranello jest następcą 458 Italia nie tylko w salonach, lecz prawdopodobnie zobaczymy je także na torach wyścigowych w postaci między innymi samochodu GTE, którym Ferrari będzie chciało pokonać w Le Mans Corvette.

Jeżeli jednak szukamy samochodów, które już się ścigają, w paddocku znajdziemy propozycje GT3 od Audi i Ferrari, czy „torowe zabawki” KTM X-Box i Ariel Atom. Prawdziwy dreszcz przechodzi jednak, kiedy cały tor zdominuje ryk silnika Chevroleta w podwoziu IndyCar konstrukcji Panoza. W sobotę będzie można także obejrzeć wystawę samochodów startujących w tegorocznym BMW is CUP, którego druga runda już w kolejny weekend w Poznaniu.


W paddocku spotkamy także inne wyjątkowe pojazdy, jak Ultima GTR, BMW i8, czy Gumpert Apollo. Jeżeli nie zobaczycie ich samemu, zachęcamy do zapoznania się z naszą galerią na Facebooku.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league