Doświadczona załoga ORLEN Team płynnie i w swoim tempie pokonała ostatni etap Baja Russia i awansowała na jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Zimowe zawody otwierające cykl pucharowy pewnie wygrał Fin Tapio Lauronen.

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor od startu dzisiejszego etapu konsekwentnie odrabiali straty z pierwszego dnia rywalizacji. Na kończącym zawody 178 kilometrowym odcinku specjalnym duet ORLEN Team wykręcił szósty czas przejazdu awansując w klasyfikacji generalnej o pięć oczek. Etap wygrał Łotysz Maris Neiksans przed Finem Tonim Grademejster i Rosjaninem Vladimirem Vasilyevem.

„Dzisiaj ruszyliśmy na trasę z nastawieniem walki o jak najlepszy rezultat. Od początku jechaliśmy równo utrzymując swoje tempo. Samochód spisywał się dobrze, a my cały czas kontrolowaliśmy sytuację na trasie sukcesywnie odrabiając straty z wczoraj. Niestety jeden dobrze przejechany OS to za mało w krótkich rajdach typu Baja, żeby walczyć o zwycięstwo” – powiedział Marek Dąbrowski  

„Czujemy duży niedosyt po zimowej inauguracji sezonu. Mogliśmy zdobyć pierwsze punkty w klasyfikacji pucharowej, ale zabrakło szczęścia już na początku rajdu. Nie poddaliśmy się i walczyliśmy do końca awansując w klasyfikacji rajdu. Nie jest to jednak wynik, który nas satysfakcjonuje. Przed nami rajd w Abu Dhabi, od jutra zaczynamy przygotowania, żeby pokazać się na pustyni z jak najlepszej strony” – dodał Jacek Czachor

Rajd Baja Russia Northern Forest będący pierwszą eliminacją Pucharu Świata wygrał Fin Tapio Lauronen, przed Łotyszem Marisem Neiksansem i Rosjaninem Vladimirem Vasilyevem.

Druga runda eliminacji - rajd Abu Dhabi Desert Challenge startuje już 3 kwietnia.

Klasyfikacja generalna Baja Russia Northern Forest 2016

 1. LAURONEN Tapio/LAURONEN Toni (FIN) 3:49:37
 2. NEIKSANS Maris/NIKOLAEV Anton (LVT/RUS) +0:05
 3. VASILYEV Vladimir/ZHILTSOV Konstantin (RUS) +1:18
 4. NOVIKOV Vladimir/NOVIKOV Vladimir (RUS) +16:23
 5. RUDSKOY Andrey/ZAGORODNYUK Yevgeny (RUS) +27:51
 6. VILCANS Aldis/RUDNITSKI Andrei (LVT/BLR) +42:30
 7. CHERKESOV Aleksey/SHEVELEV Artem (RUS) +43:03
 8. COFFARO Nunzio/MENESES Daniel (WEN) + 52:53
 9. FROLOV Vladimir/PETENKO Igor (RUS) + 53:20
 10. VARELA Renaldo/GUGELMIN Gustavo (BRA) +55:41
 11. DĄBROWSKI Marek/CZACHOR Jacek (POL) +1:00:51

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race