Załoga LOTOS Rally Team z powodu awarii skrzyni biegów na 7 kilometrze ostatniego odcinka specjalnego Rajdu Portugalii nie ukończyła czwartej rundy Mistrzostw Świata. Zwycięzcą rajdu został Sébastien Ogier przed Mikko Hirvonenem (+58.2) i Jari Matti Latvalą (+4:04.5).

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak kilkukrotnie podczas Rajdu Portugalii zmagali się z awarią samochodu oraz z nadmiernie zużywającymi się oponami DMACK. Pomimo trudności załoga LOTOS Rally Team notowała czasy w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej i gdyby nie defekt elektroniki w MINI na dziesiątym odcinku specjalnym miałaby szansę na 7. miejsce w generalce. Niemniej jednak awaria skrzyni biegów kompletnie wyeliminowała Michała i Maćka z dojechania do mety Rajdu Portugalii.

„Na ostatnim odcinku specjalnym, gdy myślałem, że dowiozę moje MINI na resztkach opon do mety wyeliminował nas wybuch skrzyni biegów. Skrzynia nie wytrzymała trudów rajdu i dosłownie rozpadła się na dwie części. Byliśmy kompletnie bezradni. Bardzo żałuję tego rajdu, bo gdyby nie problemy techniczne miałem realną szansę na życiowy wynik w WRC” – powiedział Michał

Kolejnym startem załogi LOTOS Rally Team w Mistrzostwach Świata jest Rajd Argentyny rozgrywany w terminie 1-4 maja.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race