Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak z zespołu LOTOS Rally Team wystartowali dzisiaj do pierwszego odcinka specjalnego Rajdu Monte Carlo zgodnie z planem. Niestety na 8. kilometrze pierwszego odcinka specjalnego silnik zaczął przerywać i tracić moc. Prawie 30 kilometrów Michał pokonywał z defektem.

„Zdecydowanie mamy problem z silnikiem. Nie wiem co się dokładnie dzieje, ale od 8. kilometra jedziemy na trzech cylindrach. Mam nadzieję, że uda się nam przejechać drugi odcinek w pętli i serwis usunie usterkę” – powiedział Michał Kościuszko.

Dzisiaj jeszcze zawodnicy mają do pokonania drugą pętlę o łącznej długości 67,70 kilometrów oesowych. Niestety organizatorzy rajdu zrezygnowali z systemu Rally2, dlatego powrót na trasy w przypadku awarii jest niemożliwy.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Rally Team jest Grupa LOTOS. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko w Mistrzostwach Świata w kategorii WRC są także marka paliw LOTOS Dynamic, marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull.

Źródło: Informacja prasowa LOTOS Rally Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race