Dwa Mercedesy-AMG na czele kwalifikacji w Abu Zabi

Zespół GruppeM Racing zajął pierwszy rząd na polach startowych do 12-godzinnego wyścigu na torze Yas Marina – ostatniej rundy tegorocznego cyklu Intercontinental GT Challenge. Najlepszy średni czas okrążenia uzyskali Lucas Auer, Maro Engel i Maximilian Götz, którzy pokonali swoich zespołowych kolegów Julesa Gounona, Daniego Juncadellę i Raffaele Marciello o zaledwie 0,023 sekundy.

Załoga #98 wynagrodziła pracę mechaników, którzy pozostali w piątek do późnych godzin na torze, aby odbudować samochód, który został poważnie uszkodzony podczas sesji treningowej.

Podczas sesji Q1 początkowo najszybszy był Marciello, który nie wyjechał już na tor po wykręceniu czasu 1:51,762. Engel rozpoczął swoje okrążenie później, po krótkim okresie czerwonej flagi. Niemiec pojechał o 0,230 sekundy szybciej od Hiszpana, zapewniając przewagę załogi #98 nad siostrzaną #89.

W drugiej sesji Auer wykręcił dokładnie taki sam czas, co wcześniej Engel. Tym razem kolejność samochodów GruppeM była odwrotna, bo Juncadella zdołał pojechać szybciej od swojego zespołowego kolegi, lecz jedynie o 0,001 sekundy.

Podczas decydującej trzeciej sesji Gounon wykręcił najszybszy czas całych kwalifikacji – 1:51,200. Były mistrz DTM Götz stanął jednak na wysokości zadania i obronił pierwsze miejsce załogi #98, uzyskując wynik lepszy od swoich zmienników i gorszy od francuskiego kolegi z ekipy o 0,160 sekundy.

Po zsumowaniu wszystkich wyników, załoga #98 okazała się lepsza o 0,069 sekundy, czyli średnio 0,023 sekundy na każdego kierowcę.

Trzecie miejsce w kwalifikacjach wywalczyli Kelvin van der Linde, Mattia Drudi i Dennis Marschall w Audi zespołu Tresor, pokonując załogę AF Corse – Alessandro Pier Guidiego, Antonio Fuoco i Jamesa Calado. Pierwsza piątka uzupełniła siostrzana załoga włoskiej ekipy – Davide Rigon, Alessio Rovera i Nicklas Nielsen.

Dopiero 15. pozycję wywalczyli Kevin Magnussen, Jan Magnussen i Mark Kvamme w Ferrari #43 ekipy AF Corse – MDK Motorsports. Najszybszym z tej trójki był aktualny kierowca Formuły 1, który pojechał o prawie sekundę szybciej od swojego ojca i prawie cztery sekundy szybciej od mniej doświadczonego Kvamme.

Wyścig Gulf 12 Hours wystartuje w niedzielę o godzinie 7 polskiego czasu.