Czy Ricciardo spełni swoje marzenie i pojedzie w Bathurst?

Daniel Ricciardo od dłuższego czasu nie ukrywa swojego zainteresowania startem w kultowym 12-godzinnym wyścigu Bathurst w Australii. Australijczyk rozmawiał o pomyśle zarówno testów jak i startu w warunkach wyścigowych z Zakem Brownem, kiedy chciał dołączyć do zespołu McLarena.

„Nie będzie mi miał to za złe, że to powiedziałem, ale pamiętam, kiedy podpisałem z nim kontrakt, powiedzmy na początku zeszłego roku, prowadząc te rozmowy. To po prostu zostało rzucone ot tak: «Och wiesz, powinniśmy zabrać cię na 12 godzinny wyścig w Bathurst»”.

Start na torze Mount Panorama byłby możliwy, ponieważ jest rozgrywany w lutym, przed startem sezonu Formuły 1. Ponadto, współpraca z McLarenem otwiera przez Ricciardo sporo nowych możliwości. McLaren mając program GT może wystawić w Australii samochód McLaren 720S GT3, który również bierze udział w tym wydarzeniu: „Może to jest bardziej realistyczne. Oczywiście jest to również związane z marką, jeśli jest w McLarenie, więc tak, powiedziałbym tak, gdyby Zack zapytał mnie o to [start w wyścigu], i gdyby zadziałało logistycznie, powiedziałbym, że tak!”

Tegoroczny wyścig 12h Bathurst został odwołany z powodu ograniczeń w ruchu międzynarodowym. Kolejna edycja ma odbyć się planowo, w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło: speedcafe.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze