Czas zacząć 61. wyścig Spa 24 Godziny

Zespoły i kierowcy zebrali się w Belgii, na 24 Godzinny wyścig w Spa, będzie to 61 edycja tego prestiżowego wyścigu. W środę kierowcy zebrali się na corocznej fotografii, a kibice mogli z bliska obejrzeć samochody, które w ten weekend będą rywalizowały na torze.

Dziś na torze rozpoczyna się ciężka praca od wolnej sesji treningowej i kwalifikacji.

90 – minutowa, wolna sesja treningowa rozpocznie się o 9:45 (lokalnego czasu), po burzowej nocy, przewidywane są opady deszczu w późniejszych godzinach, co można nazwać „typową pogodą dla Spa.”. 

Pierwsza z trzech sesji kwalifikacyjnych rozpocznie się o 19:30, będzie trwać 60 minut, o 20:45 zostanie otwarta aleja serwisowa w której będzie można obejrzeć pokaz zespołu Saab Performance Team. Druga część kwalifikacji rozpocznie się o 21:45, trzecia zaś o 22:45, obydwie sesje będą trwać 45 – minut. Wszyscy kierowcy muszą ustanowić swój czas okrążenia, co będzie brane przy przydzielaniu pól startowych.

Klasa GT1 w piątek, nie będzie miała żadnej możliwości jazdy. Dopiero w sobotę rano, zaczną o 20 - minutowej sesji Warm – Up, która rozpocznie się o 09:55. Później nastąpi 60 – minutowa, prezentacja kierowców i zespołów, która ma rozpocząć się o 14:15. 

Start wyścigu rozpocznie się o 16:00.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league