Trzy Maserati MC12 w 24 godziny Spa

Dwunastu kierowców, trzy Maserati MC12 i sukces zespołu: oto przepis Vitaphone na nadchodzący 24 – Godzinny wyścig w Spa i największą ilość punktów w sezonie 2009 FIA GT.

Do podstawowego składu samochodu numer 1, Michael Bartels i Andrea Bertolini dołączą Alexandre Negrao z Brazylii i Francuz Stéphane Sarrazin. Samochód numer 2 pokierują kierowcy podstawowi Alex Müller i Miguel Ramos, były kierowca F1 Portugalczyk Pedro Lamy i Eric van de Poele z Belgii – pięciokrotny zwycięzca 24 – Godzinnego wyścigu Spa. 

Trzeci samochód Vitaphone Racing Team (DHL), prowadzić będą Alessandro Pier Guidi (Włochy), Stéphane Lemeret i Vincent Vosse (Belgia) oraz Carl Rosenblad (Szwecja).

„Oczekuję na ten wyścig, który jest prawie naszym domowych wyścigiem i jednym z moich najważniejszych wydarzeń w roku. Dwa ubiegłe lata były bardzo specjalne dla nas.” - skomentował Matthias Quinger, CEO Vitaphone GmbH. 

Vitaphone wygrał wyścig w Ardennes trzykrotnie w ostatnich latach, przegrywają w 2007 o 78 sekund. Bartels i Eric van de Poele są jedynymi kierowcami Vitaphone, którzy zwyciężyli trzykrotnie z zespołem. Eric van de Poele wygrał wyścig w latach 1987, 1998, 2005, 2006 i 2008. Bertolini wygrał dwa razy, a Sarrazin raz.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league