Testy nowego GT3 od BMW co najmniej za pół roku

BMW zapowiedziało testy swojego nowego samochodu GT3 na połowę przyszłego roku. Następca M6 GT3 ma być zbudowany według nowego regulaminu. 

Choć obecna M6 GT3 ma już swoje lata, niemiecki producent nie zamierza w najbliższym czasie wprowadzać do walki nowego pojazdu. Jak przyznał szef BMW Motorsport Jens Marquardt, jednym z powodów jest oczekiwanie na nowy regulamin techniczny, który ma wejść w życie w roku 2022. Z tego względu, producent chce na spokojnie przygotować nowy samochód i nie zamierza zaprezentować go wcześniej, niż w sezonie 2021. 

Pierwsze testy nowego samochodu, BMW zapowiedziało przez to na połowę przyszłego roku. W drugiej połowie nowy model ma przejść intensywne testy, które pozwolą na spokojnie przeanalizować wykonane zadania, a na początku sezonu 2021 inżynierowie mają wyeliminować ewentualne problemy. Marka nie wyklucza, że pierwsze starty nowego modelu odbędą się już w sezonie 2021, przy czym będą to jedynie markowe sprawdziany pojazdu w boju. 

Wciąż niewiadomą jest, który z modeli marki będzie podstawą dla nowej wyścigówki klasy GT3. Wiele sugestii mówi się na temat nowego modelu M4, jednak jak na razie pójściu w tą stronę zaprzeczył sam Marquardt. Szef sportowej odnogi BMW broni też pozostawienia modelu M6 na kolejny sezon tłumacząc, że niewielkie zmiany w regulaminach serii Blancpain sprawiają, że auto wciąż jest równorzędnym konkurentem nawet dla najnowszych pojazdów innych marek. 

Źródło: sportscar365.com 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league