Kierowcy załóg Pro-Am na czele pierwszego treningu

Johnny Adam z Aston Martina ekipy Oman Racing był najszybszy w pierwszym treningu na torze Silverstone.  Także drugi najlepszy wynik należał do kierowcy z załogi Pro-Am.

Najlepszy wynik sesji padł kilka minut po połowie 80-minutowego, przedpołudniowego treningu, kiedy to „złoty” kierowca duetu Adam-Al Harthy zaliczył czas 2:00.510, o 0.4 sekundy przebijając uzyskany kilkanaście minut wcześniej czas 2:00.920 Julesa Gounona z Mercedesa #87 ekipy Akka. Jak się okazało, „złoty” i „srebrny” kierowca z załóg Pro-Am jako jedyni zdołali zejść poniżej granicy 2:01, najszybszego z pozostałych Alberta Costę z jednego z dwóch Jaguarów od Emil Frey Racing przebijając o co najmniej 0.2 sekundy.

Nie po raz pierwszy, kierowca specyficznych Jaguarów znalazł się w ścisłej czołówce tabeli wyników treningu – w tym przypadku,  Costa pokonał przede wszystkim Philippa Enga z BMW #99 od Rowe Racing, 10 minut przed nim uzyskując czas o niecałe 0.1 sekundy lepszy. W czołowej dziesiątce znaleźli się również m.in. Matthew Parry i Alex Buncombe z Nissanów, przedzieleni przez Francka Pererę z Mercedesa #84, a także Alessandro Pier Guidi ze Spirit of Race i podwójny triumfator poprzedniej rundy Blancpain GT, Mirko Bortolotti z Lamborghini #63 ekipy Grasser – wszyscy oni pobici jednak przez kolejnego kierowcę z załogi Pro-Am, Daniela Keilwitza z Ferrari #333 od Rinaldi.

Od trzynastego rezultatu w swojej klasie, regularną część imprezy na Silverstone rozpoczęła załoga Michała Broniszewskiego, Matteo Cressoni uzyskując czas o niemal równe 3 sekundy gorszy od rezultatu Adama. Ferrari #11 lepiej wypadło w piątkowym Teście Brązu, gdzie sam Michał Broniszewski uzyskał ósmy czas w całej stawce i siódmy w swojej klasie – z wynikiem lepszym o niecałe 1.9 sekundy, najszybszy był wówczas Alex Fontana z Mercedesa #89 od Akka.

Wyniki sesji znajdziesz klikając: TEST BRĄZU, TRENING 1

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league