Vasseur: Nie dajemy się ponieść emocjom po finiszu z dubletem

Frederic Vasseur chwilę po zdobyciu podwójnego zwycięstwa Ferrari w Grand Prix Australii powiedział, że zespół nie może spocząć na laurach, jeśli chce odnosić podobne sukcesy. Francuz pochwalił jednak swój zespół za włożoną prace i konsekwencje.

Ferrari czekało na podwójne zwycięstwo od Grand Prix Bahrajnu w sezonie 2022. Po dwóch latach włoski zespół po raz 86. w swojej historii dokonał tej sztuki za sprawą zwycięzcy Grand Prix Australii w osobie Carlosa Sainza Jr i drugiego na podium Charlesa Leclerca.

Najlepszy możliwy wynik na torze Albert Park (+ 1 pkt za najszybsze okrążenie Monakijczyka) z pewnością imponuje i nie jest dziełem przypadku. Model SF-24 już od piątku prezentował konkurencyjne tempo na pojedynczym kółku, jak i w tempie wyścigowym, co było satysfakcjonujące dla szefa Ferrari: „Dziś chcę pogratulować całemu zespołowi, ponieważ wszyscy wykonali doskonałą robotę, a ten podwójny występ jest nagrodą za niesamowitą pracę, która rozpoczęła się w zeszłym sezonie i trwa obecnie zarówno na torze, jak i w Maranello” – powiedział Vasseur.

„Oczywiście na szczególną wzmiankę zasługuje Carlos, gdyż nieco ponad dwa tygodnie temu przechodził operację. Teraz jest tak, jakby to się nigdy nie wydarzyło, a on zdołał zachować koncentrację przez cały czas i zakończyć ten rewelacyjny weekend”.

„Charles również zanotował dobry występ, ponieważ po niezbyt udanych kwalifikacjach musiał radzić sobie z oponami, ale był w stanie odrobić straty dzięki osiągom wyciągniętym z samochodu. Poradził sobie naprawdę dobrze podczas pierwszego i ostatniego przejazdu, a najszybsze okrążenie, które przejechał na sam koniec, potwierdza postęp, jaki poczyniliśmy w zakresie zarządzania oponami”.

„Byliśmy szybcy przez cały weekend od pierwszego treningu i myślę, że zrobiliśmy duży krok naprzód w porównaniu z tym, gdzie byliśmy rok temu, kiedy opuściliśmy Melbourne bez zdobycia punktów”.

„Nie byliśmy zawiedzeni wynikami w Bahrajnie i Arabii Saudyjskiej, nie dajemy się też ponieść emocjom z powodu podwójnego finiszu. Musimy kontynuować to podejście w nadchodzących wyścigach, ponieważ tylko w ten sposób uzyskamy takie wyniki, jakie chcemy”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze