Leclerc i Russell bliżej Verstappena niż się tego spodziewali

Max Verstappen nie miał sobie równych podczas kwalifikacji Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu, gdzie zdobył pierwsze pole startowe do sobotniego wyścigu. Zanim ustawią się Charles Leclerc oraz George Russell, którzy są nieco zaskoczeni różnicą czasową pomiędzy nimi, a Holendrem.

Podczas kwalifikacji, kierowca Ferrari uzyskał najlepszy czas podczas drugiego segmentu czasówki, co dało nadzieję, że ostatni część przyniesie sporo emocji. Jednak trzykrotny mistrz świata nie dał szans swoim rywalom i to on ustawi się na pierwszym polu startowym.

Leclerc przyznał po wszystkim, że występ jest „trochę lepszy niż się tego spodziewano”: „Mamy [w sobotę] trzy dziesiąte deficytu, ale myślę, że realistycznie rzecz biorąc, w samochodzie mogliśmy się zbliżyć do Maxa, więc jest trochę lepiej niż się tego spodziewaliśmy”.

O zaskakującej bliskości do kierowcy Red Bulla wspomniał również Russell, który podczas sobotniego wyścigu ustawi się na trzeciej pozycji: „Myślę, że wszyscy wiedzieliśmy, że pomiędzy nami, Ferrari, Astonem, McLarenem oraz Checo będzie bardzo, bardzo ciasno. Myślę, że równica w kwalifikacjach była prawdopodobnie nieco mniejsza niż się tego wszyscy spodziewaliśmy”.

Pomimo tego kierowca Mercedesa nie uważa, że takie rozstrzygnięcia pozwolą mu walczyć o pierwszą wygraną sezonu 2024: „Spodziewaliśmy się półsekundowej różnicy. Tak myśleliśmy po testach. Myślę, że wszystko zobaczymy podczas wyścigu. W zeszłym tygodniu [w czasie testów] nie spodziewaliśmy się, że zajmiemy trzecie miejsce w kwalifikacjach” – przyznał kierowca Mercedesa.

W porównaniu z testami i treningami, wiele ekip zdecydowało się na zmiany względem weekendu Grand Prix: „[W czwartek] podczas jazdy wprowadziliśmy wiele zmian w ustawieniach w ciągu weekendu”.

Obaj kierowcy nie byli jedynymi, którzy zauważyli, że równica pomiędzy pierwszym Verstappenem, a resztą stawki jest niższa niż się tego spodziewano. Zwrócił na to uwagę między innymi podczas parady kierowców Oscar Piastri z McLarena.

Źródło: RaceFans.net

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze