Hamilton: Moim marzeniem w dzieciństwie była jazda w Ferrari

Lewis Hamilton opublikował swoje pierwsze oświadczenie po sensacyjnym wręcz ogłoszeniu jego przejścia z Mercedesa do Ferrari w przyszłym roku.

W czwartek 7-krotny mistrz świata wywołał ogromną sensację, po tym, jak zostało potwierdzone, że od sezonu 2025 będzie jeździł dla Ferrari u boku Charlesa Leclerca, zastępując Carlosa Sainza Jr. Poza krótką wypowiedzią w informacji prasowej Mercedesa, Hamilton nie publikował nic od tego czasu do soboty, kiedy to w mediach społecznościowych opisał, co sprawiło, że podjął taką decyzję.

„To były szalone kilka dni, wypełnione całą gamą emocji” – napisał Hamilton. „Jak teraz wszyscy wiecie, po niesamowitych 11 latach w Mercedesie nadszedł czas, aby rozpocząć nowy rozdział w moim życiu i dołączyć do Ferrari w 2025 roku”.

„Czuję się niewiarygodnie szczęśliwy po tym, co osiągnąłem z Mercedesem, o czym mogłem tylko marzyć jako dziecko. Teraz mam szansę spełnić inne marzenie z dzieciństwa — jazda w czerwieni Ferrari”.

Hamilton podkreślił, jak trudno było podjąć decyzję o opuszczeniu zespołu, z którym tak naprawdę związany od pierwszych lat w sportach motorowych i jeździe w kartingu. Wówczas pod swoje strzechy przygarnął go McLaren, który współpracował ściśle z Mercedesem.

„Mercedes był ogromną częścią mojego życia od czasu, gdy miałem 13 lat. Dlatego ta decyzja była najtrudniejsza, jaką kiedykolwiek musiałem podjąć. Jestem niesamowicie dumny z tego, co osiągnęliśmy razem i bardzo wdzięczny za ciężką pracę i poświęcenie wszystkich, z którymi współpracowałem przez lata, a także dla Toto [Wolffa], za przyjaźń, przewodnictwo i przywództwo”.

„Razem zdobyliśmy tytuły, łamaliśmy rekordy i staliśmy się najbardziej udanym partnerstwem kierowcy/zespołu w historii F1. Oczywiście nie mogę zapomnieć o Niki [Laudzie], który był ogromnym kibicem i którego nadal każdego dnia mi brakuje. Muszę także wyrazić ogromną wdzięczność całej radzie nadzorczej Mercedes-Benz i wszystkim pracownikom firmy w Niemczech i na całym świecie za wsparcie przez te 26 lat. Ale nadszedł czas, aby dokonać zmiany i podjąć nowe wyzwanie”.

Taka decyzja jest często porównywalna do tej z 2012 roku, kiedy również zaskoczył wielu i ogłosił przejście z McLarena do Mercedesa.

„Pamiętam jeszcze to uczucie skoku w nieznane, gdy po raz pierwszy dołączyłem do Mercedesa w 2013 roku. Wiem, że niektórzy ludzie tego wtedy nie rozumieli, ale miałem rację, podejmując wtedy ten krok. To jest to samo uczucie, jakie teraz mam. Jestem podekscytowany, aby zobaczyć, co mogę zyskać wraz z tą nową szansą i co możemy zrobić razem”.

„Jednak teraz nie myślę o 2025 roku. Skupiam się na nadchodzącym sezonie i powrocie na tor z Mercedesem”.

„Jestem bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek, jestem sprawniejszy i bardziej skoncentrowany niż kiedykolwiek, i chcę pomóc Mercedesowi ponownie zwyciężyć. Jestem w pełni zaangażowany w pracę, którą muszę wykonać, i zdeterminowany, aby zakończyć nasze partnerstwo z zespołem na wysokim poziomie”.

„Dziękuję wszystkim, którzy byliście ze mną na tej drodze, wszyscy mnie nieśliście, gdy podążam za moimi marzeniami i mam nadzieję, że nadal będziecie ze mnie dumni. Jak zawsze, wysyłam wam pozytywną energię i darzę uczuciem”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze