Pérez: Mam nadzieję szybko objąć prowadzenie

Po karze przesunięcia na 15. pole startowe dla Maxa Verstappena, Sergio Pérez będzie jedynym kierowcą Red Bull Racing w pierwszej połowie stawki, gdy w niedzielę zgasną czerwone światła na torze Spa-Francorchamps. Meksykanin jest jednak bardzo niezadowolony z trzeciego miejsca w sobotnich kwalifikacjach i chce szybko wyprzedzić ruszającego przed nim Carlosa Sainza Jr.

„Q3 nie było najlepsze” – podsumował Pérez. „Na pierwszym okrążeniu prowadziłem stawkę i trochę w ten sposób straciłem. Mimo wszystko moje okrążenie nie było czyste, a na drugie kółko zabrakło czasu. Byłem zbyt blisko samochodów z przodu i nie miałem przyczepności, więc pojechałem prosto w Les Combes zakręcie”.

Meksykanin wierzy jednak, że druga pozycja startowa zapewni mu największe szanse na prowadzenie w wyścigu po pierwszym okrążeniu: „Z całą pewnością nie chcesz prowadzić w Eau Rouge, jeśli ktoś jedzie tuż za tobą. Mam nadzieję na dobry start i szybkie odebranie prowadzenia Carlosowi. Mamy dobrą szansę, startując z drugiej pozycji. Będę walczyć i mam nadzieję, że bardzo szybko będę mógł zacząć swój własny wyścig – na to liczę”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze