Leclerc: Jutro może być zupełnie inaczej

Charles Leclerc stoi przed dużą szansą na odrobienie części strat w klasyfikacji generalnej do prowadzącego Maxa Verstappena. Monakijczyk zakwalifikował się siedem pozycji wyżej od swojego rywala i liczy na zwycięstwo w niedzielnym wyścigu.

„Miałem ogromne problemy, zwłaszcza w Q3” – podsumował swoje kwalifikacje kierowca Ferrari. „W Q1 i Q2 robiliśmy postępy, ale w Q3 coś się stało. Warunki się zmieniły, wyszło słońce i zacząłem mieć trudności. Straciliśmy trochę na tym, że opony nie miały idealnej temperatury, ale gratulacje dla George’a, bo pierwsze pole position to coś wyjątkowego”.

Leclerc nie traci jednak nadziei na to, że poprawi trzecie miejsce w niedzielę: „Myślę, że jesteśmy dość szybcy i możemy jutro zyskać kilka pozycji. Musimy wykonać najlepszą możliwą pracę. Skupiamy się na sobie. Nie będziemy podejmować ryzyka [walcząc z Carlosem Sainzem Jr.], ale to normalne. Nie sądzę, że będzie coś niezwykłego [pod względem poleceń zespołowych]. Warunki zmienią wiele i musimy się dostosować. Dzisiaj miałem problemy z oponami, ale jutro może być zupełnie inaczej. Musimy zrozumieć, w jakim kierunku jutro to pójdzie”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze